Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Sahili Temizlediler

Sahili Temizlediler
  • 01.08.2017
  • 1.119 kez okundu

Samandağ İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Sahil Bölge Komutanı, Kurum Müdürleri ile gönüllü vatandaşlar deniz sahilindeki çöpleri topladı. Konuya ilişkin konuşan Samandağ Kaymakam Dr. Cahit Çelik, “Kirlilik anlamında ne varsa ne yazık ki sahillerimizde mevcut. Bu görüntü bizleri çok üzüyor. Bu durum doğayla barışık bir yaşam tarzı değil. Bu durumu vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasıyla çözebiliriz. Daha temiz bir yaşam ve çevre için el ele verelim, çevremizi temiz tutalım” dedi.
-Kalabalık Katılım-
Samandağ sahilinde geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen temizliğe Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Fatih Erhan, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Üsteğmen Sinan Dündar, İskenderun’a bağlı DEGAK-10 Özel Tim Komutanlığı’na bağlı dalgıç ekipleri, bazı kurum müdürleri ile duyarlı vatandaşlar katılarak, sahil boydan boya temizlendi.
-Vatandaşa Çağrı-
Gerçekleşen çalışmaya dair konuşan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, vatandaşların sahili temiz tutmalarını istedi. Vatandaşlardan hizmetlere sahip çıkmalarını ve korumalarını gerektiğine vurgu yapan başkan Nehir, “Belediye imkanları elbette ki hizmetleri yerine getirmekte yeterli olmayacaktır. İstiyoruz ki, halkımız buralarda örgütlenerek belediye hizmetlerini destek versin” diye konuştu.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, turizmi önemsediklerini belirterek, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte kaliteyi yükseltmek amacında olduklarını, denizi ve kumsalı temiz bir ortam yaratmak istediklerini söyledi.
Başkan Nehir, açıklamasına şöyle devam etti:
“Bu konuda çalışmalarımızın çoğunluğunu Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdüreceğiz. Denizimiz açık olmasından dolayı kumsala sürekli atık çöp vurmaktadır. Kumsalımızın temiz kalması için günlük görev yapan ekibimiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş ile birlikte hizmete başlattığımız deniz suyu ile kumsal temizleme makinelerinin sahilimizin temizliğine önemli bir katkı sunacağını düşünüyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ