Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Şahin: Ek gösterge vaadi seçimden önce geçekleştirilmeli

Şahin:  Ek gösterge vaadi  seçimden önce  geçekleştirilmeli
  • 28.05.2018
  • 620 kez okundu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçim beyannamesinde yer alan, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaadini değerlendirdi.
“Bu gelişmenin olumlu olduğunu belirten Şahin, “Dileğimiz seçimler beklenmeden bunların yerine getirilmesidir” dedi.
Şahin, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek gösterge rakamlarının 3600’e çıkarılacağı yönündeki vaat son derece olumludur. Bu çalışanlarımızın ek göstergelerinin 3600 olması bizim yılardır dile getirdiğimiz önemli taleplerimizdendir. Buna karşın ek gösterge sorunu unvan bazında yeniden ele alınıp, ek gösterge alamayan personele de ek gösterge verilerek, tüm ek gösterge rakamları 800’er puan artırılarak köklü bir düzenleme ile tamamen çözülmelidir.
Dileğimiz seçimler beklenmeksizin Adalet ve Kalkınma Partisinin bu vaadini yerine getirmesi ve bir an önce kamuda geniş kapsamlı olarak ek gösterge mağduru personeller ile polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılmasıdır.”   Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ