Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Şahin, Yardımlarda Hatay’ı Sordu

Şahin, Yardımlarda Hatay’ı Sordu
  • 23.05.2020
  • 135 kez okundu

Hatay CHP Milletvekili Suzan Şahin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, geçtiğimiz günlerde yoksul ailelere dağıtıldığı söylenen 1000 TL yardımı sordu. Milletvekili Şahin’e göre, yardım dağıtımı tespitinde şeffaf davranılmadı. Milletvekili Suzan Şahin, yardımlarda Hatay’ın payını da sordu.
Suzan Şahin’in, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesi şöyle:
“Bakanlığınızın, pandemi süresince 3 fazlı olarak kararlaştırdığı sosyal destek programının ilk 2 fazı tamamlanmış ve gerek Bakanlığınız, gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı, ilk 2 fazdan toplam 4.4 milyon hanenin yararlandığını açıklamıştır. Fakat bu süreçte şeffaf davranılmamış, illere göre dağılımlara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır.
Bu bağlamda;
1-Bakanlığınızın, pandemi sosyal destek programı 2 faz kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılan 1000’er lira nakdi yardımlardan Hatay ilimizde kaç hane yararlanmıştır?
2-Bakanlığınızın, pandemi sosyal destek programı 3 fazından Hatay ilinde yararlanması öngörülen hane sayısı kaçtır?
3-Covid 19 salgının ülkemizde görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana kısa çalışma ödeneğinden, Hatay ili genelinde yararlananların sayısı kaç kişidir?
4-Yardım talebi müracaatları reddedilen vatandaşlarımız için yeniden müracaat ile mağduriyetlerin giderilmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ