Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Şahiye Say’ın 3.kitabı çıktı:

Şahiye Say’ın 3.kitabı çıktı:
  • 11.01.2021
  • 767 kez okundu

Su Tanecikleri…

Samandağlı Gazeteci Şahiye Say’ın 3.kitabı “Su Tanecikleri” yayınlandı. Ankara’da basılan kitap, Şahiye Say’ın ödüllü “Reyhanlı, Mızraklı ve Talesemi” röportajları ile köşe yazılarını içeriyor. Ekonomi, politika, savaş, barış, toplumsal yaşam ve insan ilişkileri, kent ve çevre, eğitim, kültür, sanat, kadın ile haber ve röportajlar bölümlerinden oluşan kitap, 288 sayfa olarak gün ışığına çıktı.
Kitabın yayınlanması sürecinde, Samandağlı Gazeteci Şahiye Say’a, Hocası, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun’un önemli katkı sunduğu ve kitapta yer alan önsözde, “Şahiye Say’ın Su Tanecikleri adlı kitabına önsöz yazmak, benim için hem büyük bir onur, hem de önemli bir görev. Sadece, halen dekanlığını yürüttüğüm İLEF’in bir mezunu olmasından dolayı değil, kendisini uzun yıllardan beri tanıyıp, yerel düzeyde gazetecilik çabasına bir nebze tanıklık ettiğim için” mesajına yer verdi.
ŞAHİYE SAY KİMDİR?
Şahiye Say, Samandağ doğumlu. Samandağ Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Gazetecilik deneyimi ve stajına Antakya Gazetesi’nde başladı. Doğuş Gazetesi ile başlayıp Çağdaş, ve Samandağ Gazetesi (1988) ile sürdürdüğü gazetecilik serüveninde, Samandağ ilçe kültürüne önemli katkılar sağladı. Şahiye Say’ın, daha önce “Dikenli Koza ve Dünden Bugüne” adlı iki kitabı daha yayınlandı.
16 gazetecilik ödülü bulunan Şahiye Say, uzun yıllar Anadolu Ajansı ile Cumhuriyet, Güneş ve Radikal Gazetelerinde muhabirlik yaptı. 2014’te geçirdiği trafik kazası sonucunda, iki beyin ameliyatı ile sağ kol ameliyatı geçirmesine, tedavisi hala sürmesine rağmen, aktif gazetecilik yaşamını sürdürüyor. Sağlık sorunlarına karşın, gazeteciliği yanı sıra kitabıyla da var olduğunu göstermesinin saygıdeğer bir çaba olduğu yorumları dikkat çekiyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ