Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Sahnede dev bir isim Füsün Demirel

Sahnede dev bir isim Füsün Demirel
  • 13.12.2019
  • 791 kez okundu

Yeni yılın ilk ayında, Mert Küçülmez’in uyarladığı “Şişman Güzeldir” adlı oyun, Antakya’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor

Füsun Demirel, Mert Küçülmez, Demet Ergün ve Ayşegül Sağlam’ın rol aldığı “Şişman Güzeldir” adlı oyun, 17 Ocak 2020’de, Hatay Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Saat 20.00’daki oyuna dair verilen bilgi şöyle:
“Kapitalist sistem içerisinde, insanlara dayatılan ‘ideal beden’ algısını; özellikle de kadın bedenini bir ‘meta’ olarak gören ve öyle olmalarını direten bu ideolojiyi eleştirel bakış açısıyla ele alan oyun, kilolu olduğu için kocası tarafından terk edilen ve kızı tarafından yalnızlaştırılmış olan Mattea’nın gözünden, absürt bir ironiyle seyirciye aktarıyor.
Mide küçültme ameliyatı ve diyet yapmak arasında gelgitler yaşayan Mattea, seyirciye, kilo vermenin sağlık açısından mı gerekli olduğu, yoksa estetik beden kaygısından mı istenildiği sorusunu sordurmaktadır. Mattea’dan hareketle, kadınların yaşadığı estetik ve güzellik kaygısı, özellikle iş hayatında yaşanılan baskılar, modern aile ilişkilerindeki yozlaşmalar anlatılıyor.
Onaylanmama korkusuyla duygularınızın içinde sıkışmayın, kendinizi olduğunuz gibi cesurca sevin.”
-Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ