Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

Şair ve Yazarlar buluştu

Şair ve Yazarlar buluştu
  • 28.08.2018
  • 850 kez okundu

Gönülleri Coşturdu

Hatay yöresinin sevilen şairlerinden Bekir Cıla: “Sizlerin gelmesiyle, bizim gönlümüz şiir ve türkülere doydu. Biz de sizleri mutlu bir şekilde ağırlayıp, neşe ile yolcu edebildiysek ne mutlu bizlere.”

Bölgemizin sevilen Şairleri, Yeditepe (Bezge) Sufanda Çiftliği’nde bir araya geldi. Yeditepeli Şair Bekir Cıla’nın misafiri olarak gelen Şairler ve diğer misafirler, Ağustos sıcağında serin bir havada hem çaldılar hem de söylediler. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan da Bekir Cıla’nın davetine katılarak, Şair ve Yazarları ilgi ile dinleme fırsatı buldu.
Hatay yöresinin sevilen şairlerinden Bekir Cıla, şölende yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün burada beni ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyorum. Yazar ve Şairlik gönül işi. Bugün beni gönül dağımdan vurdunuz. Sizlerin gelmesiyle, bizim gönlümüz şiir ve türkülere doydu. Biz de sizleri mutlu bir şekilde ağırlayıp, neşe ile yolcu edebildiysek ne mutlu bizlere.”
Hatay yöresinin sevilen şairlerinden Bekir Cıla’nın tertiplediği etkinliğe katılan davetliler ise, “Sıcak bir Ağustos gününde Kurban Bayramının son gününde Gerçekleştirilen etkinlikte bizleri davet eden ve etkinliği düzenleyen Yöremizin sevilen şairi Bekir Cıla’ya teşekkür ediyoruz” mesajı verdiler.
Şölende, davetlilere, Yeditepe Bezgeye has etli bulgur pilavı (Aş) ikram edildi. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ