Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

“Saldırı, şaibeli!”

“Saldırı, şaibeli!”
  • 13.04.2018
  • 847 kez okundu

Ortadoğu’da Hükümet tarafından yürütülen politikanın kendi içinde çelişkiler yaşadığına işaret eden CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Guta’da yaşanan son olaylara ilişkin konuştu.

Doğu Guta’nın Duma ilçesinde yaşandığı söylenen kimyasal silah saldırısının yankıları ve tartışması Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de sürüyor. Konuya ilişkin önceki gün Meclis Genel Kurulu’nda kısa bir konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı şunları söyledi:
“Guta’da şaibeli kimyasal silah iddialarıyla beraber, Suriye üzerinden Ortadoğu yeni bir savaşın eşiğine gelmiş bulunuyor. Öbür yanda, İsrail, sivil Filistinli direnişleri dünyanın gözü önünde katlediyor. Bu iki gelişme, iktidarın ‘İslamcılık ve Antiemperyalizm’ söylemlerinin ikiyüzlülüğünü gösteren birer turnusol kağıdı işlevi gördü. İsrail vahşeti karşısında ciddi bir tepki gösteremeyen iktidar ve İslamcı aydınların, ABD yönlendirmeli İsrail’in Suriye’ye saldırısını alkışlamaktan neredeyse elleri patlayacak. Kadere bak kadere… ‘Kimler kimlerle beraber’ diyeceğim, ama 6’ncı Filo’dan bu yana bu iktidarın temsil ettiği zihniyetin fıtratı budur! Filistin halkının savunucusu ve koruyucusu Suriye’yi İsrail ve ABD’yle işbirliği içinde yıkıma uğrat, İsrail’i yenilgiye uğratan Lübnan Hizbullah’ını düşmanın olarak gör, sonra da ‘Filistin davamız’ de, ‘antiemperyalizm’ de.
Bu tam bir ikiyüzlülüktür.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ