Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Samandağ Belediyesi çalışanı 50 kişi

Samandağ Belediyesi çalışanı 50 kişi
  • 26.07.2017
  • 1.353 kez okundu

Tüm Yerel Sen’e katıldı

Samandağ Belediyesi bünyesinde çalışan 50 Memur, Tüm Yerel -Sen üyesi oldu. Katılım etkinliği 22 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi.
Törene; Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Birleşik Kamu iş Genel Başkanı Hasan Kütük, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran ve diğer yetkililer ile Samandağ Belediyesi personeli katıldı.
Törende konuşan Birleşik Kamu iş Genel Başkanı Hasan Kütük, “Adaletin olmadığı yerde emek ve demokrasi olmaz” derken, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ise, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa CHP Genel Başkanlığı’nın önderliğinde yapılan bir ‘Adalet’ yürüyüşü yapıldığını hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Türkiye, adalet yürüyüşünden önceki Türkiye değil. Türkiye’de artık, özellikle muhalif, kendine inanan, kendine güvenen, birlikte olmanın gücünü farkına varan ve köklü gidişata ‘dur’ diyebilecek kudreti iliklerinde hissetmeye başlayan bir süreç yaşandı. Sendika bilinciyle, belki daha devrimci bir çıkışın olabileceği ve Türkiye’ye ses verecek bir yapıya dönüşebileceği bir süreç ümit ediyorum. Bununla ilgili sizin de işçi arkadaşlarımızın da, taşeronların da çalışma yaşamının her alanındaki insanların örgütlenmesi gerektiğine inanan bir yerden düşündüğünüzü ifade etmek istiyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ