Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Samandağ Belediyesi desteğiyle

Samandağ Belediyesi desteğiyle
  • 09.01.2018
  • 1.054 kez okundu

Sarı Sıcak Filmi…

Samandağ Belediyesi sponsorluğunda, Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonu’nda 12 ödüllü Sarı Sıcak Filmi’nin sunumu gerçekleştirildi. 6 Ocak Cumartesi günü saat 19:00’da gerçekleşen gösterime Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüş, Filmin Yapımcısı Nizamettin Reyhan ve Samandağlı sinemaseverler katıldı.
Film gösteriminin sonunda, Filmin Yapımcısı Nizamettin Reyhan bir konuşma yaptı. Reyhan, konuşmasında, “Sarı Sıcak filminin yapımcısıyım. Bu filmi, abim Fikret Reyhan ile birlikte Mersin’de çektik. Filmimizde, Mersin’de tarım işçiliği yapan bir ailenin hayatını konu aldık. Ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görüldük. Bu ödüllerden bazıları; Moskova Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü, İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film, Rotterdam Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü, Malatya Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü ve daha birçok ödül aldık. Bugün de Samandağ Belediyesi’nin katkıları ile film gösterimimizi gerçekleştirdik. Bu katkılarından dolayı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür ederiz” dedi.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ise şunları söyledi:
“Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde değerli yapıtları halkımızla buluşturuyoruz. Sarı Sıcak Filmi, bol ödüllü ve bizi anlatan bir film, emekçileri anlatan bir film, Akdeniz insanını anlatan samimi bir yapıt. Belki de filmin başarılı olmasında bu faktörler etkili oldu. Filmin emekçilerine bu güzel eserden dolayı teşekkür ederiz.”
Gösterimin sonunda, Samandağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Başkan Mithat Nehir adına Filmin Yapımcısı Nizamettin Reyhan’a çiçek takdim etti.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ