Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Samandağ Belediyesi Hizmeti

Samandağ Belediyesi Hizmeti
  • 15.12.2018
  • 610 kez okundu

30 Genç Girişimci Sertifika Aldı

Final gününde kursiyerler kısır partisi düzenledi

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ortaklığında yapılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 2018 yılındaki son eğitimi tamamlandı. Bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 30 Girişimci adayının katılımı ile 10-11-12-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Eğitim, 13 Aralık Perşembe günü sona erdi.
Eğitimler, Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter tarafından verildi. Kursun son günü olan 13 Aralık Perşembe günü, kursiyerler, el emeği ile hazırladıkları Samandağ usulü kısır yemeğini hazırlayıp yediler. Ayrıca Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter tarafından mini bir müzik dinletisi de gerçekleşti.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, seminerle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Samandağ Belediye Başkanımız Mithat Nehir’in öncülüğünde, 2018 yılı içerisinde yaklaşık 12 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik. Aralık ayında düzenlediğimiz bu eğitim ise yılın son çalışması oldu. Eğitime aldığımız 30 kişi kursumuzu başar ı ile tamamladı. Önümüzdeki yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitimleri arttırarak devam edeceğiz. Çalışkan ve girişimci Samandağ insanına sosyal belediyecilik anlamında ön açıcı her türlü imkanı sunmaya devam edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki, belediyelerin görevi sadece temel belediyecilik hizmetlerini yapmak değil, aynı zamanda kent sakinlerinin daha iyi bir yaşama kavuşmasını temin etmektir. Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde bu çalışmaları sürdüreceğiz.”
Kobi Danışmanı ve Girişimcilik Eğitmeni Tansel Öter de yaptığı açıklamada, “Bu yıl, Samandağ Belediyesi ile 12 ay boyunca eğitim gerçekleştirdik. Yılın son eğitimini de başarılı bir şekilde tamamladık. Bizlere bu ortamı sunduğu ve bu imkanı sağladığı için Samandağ Belediye Başkanı Sayın Mithat Nehir’e teşekkür ederiz” dedi. -Selvi Günay-

 

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ