Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Samandağ Belediyesi Hizmeti:

Samandağ Belediyesi Hizmeti:
  • 21.07.2017
  • 1.087 kez okundu

Ücretsiz yüzme kursları

Samandağ Belediyesi, her yaşta çocuk ve gençlere yönelik “Ücretsiz Yüzme Kursları’ açtı. Kursa katılan çocuklar, havuzlarda aldıkları eğitimlerle eğlenceli bir yaz geçiriyor. 7 ile 15 yaş arasında çocukların başvuru yaptığı kurslar, uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Samandağ Belediyesi Spor Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Hem fiziki hem de ruhsal sağlığımız için spor yapmak çok önemlidir. Yüzme kursları, hijyenik bir ortamda, tamamı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu, cankurtaranlık brövesine ve antrenörlük belgesine sahip eğitmenler tarafından verilmektedir. Özellikle çocukların ve gençlerin yaz tatili dönemini spor alanında değerlendirmesine olanak sağlayan yüzme kurslarımıza herkesi bekliyoruz” denildi.
Beden Eğitimi Öğretmeni-Yüzme Antrenörü Okan Kerimoğlu ise şu bilgileri verdi:
“Samandağ Belediyesi’nin başlattığı yüzme eğitimleri için burada bulunuyoruz. Beyaz muhteşem yüzme havuzunda toplamda 150 tane öğrenciye eğitim veriyoruz. Bunun sonucunda hedefimiz, Samandağ ve civarında yüzme bilmeyen hiç bir çocuğun ve gencin kalmaması, buna bağlı olarak da her sene yoğun bir şekilde yaşanan boğulma vakalarının en aza indirgenmesidir. Aynı zamanda günümüzün ciddi problemi olan obeziteye karşı olarak spora yatkın spora daha fazla önem veren bir toplum aynı zamanda sağlıklı bireyler yetiştirmektir. 7 Kişilik ekibimizle bu amaca hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmada emeği gecen Samandağ Belediyesi Sayın Başkanımız Mithat Nehir’in katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.”
Aqua Luna 1.Kademe Yüzme Antrenörü Onur Yıkar da açıklamasında, “Samandağ Belediyesi tarafından düzenlenen bu kursta 150 öğrenci yüzme eğitimi almaktadır. Burada yaklaşık 15 öğretmen ve 150 çocuk eğitim görmektedir. Yüzmenin ne kadar değerli ve faydalı bir spor olduğunu anlatıyoruz” dedi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ