Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Samandağ Belediyesi hizmeti

Samandağ Belediyesi hizmeti
  • 28.07.2017
  • 1.506 kez okundu

Mağaracıkta Restorasyon

Samandağ Belediyesi, ilçenin Mağaracık Mahallesi merkezinde bulunan ve (Ğayn) olarak bilinen simge memba ve çevresini restore etti.

Samandağ Belediyesi tarafından tarihi Ğayn suyunun eski haline dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı. Su kaynağı, etrafında bulunan ağaçlar ve doğal yapı korunarak bir çalışma gerçekleştirildi. İnsanların dinlenebilecekleri bankların, çocuklarında rahatça faydalanabilecekleri oyun grupların bu alana yerleştirileceği belirtildi.
-YERİNDE İNCELEDİ-
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Ğayn mevkideki çalışmaları yerinde incelerken, Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahalle sakinlerinden Emin Çekiç ve Mağaracık Eski Belediyesi eski Başkanlarından Yusuf Sürmeli başkan Nehir’e eşlik ederek, bu çalışmadan dolayı teşekkür ettiler. Konuya ilişkin konuşan Başkan Nehir, “Mağaracık Mahallesi; Tarihi, doğal ve kültürel değerlere sahip, güzide bir yerleşim birimidir. Samandağ Belediyesi olarak kültürümüze ve tarihimize sahip çıkan bir yerden çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmada tarihi bir su kaynağını canlandırdık. Bu kaynağın etrafında bulunan yeşil alanda da düzenlemeler gerçekleştirerek, halkımızın da güzel vakit geçirebileceği ortam oluşmuş oldu” açıklaması yaptı.
Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü M.Ali Bulut da çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:
“Mağaracık Mahallesi’nin simgesi durumundaki Ğayn suyunun etrafında yeşil alan ve dinlenme mekanı oluşturduk. Ğayn suyunu yüzeye taşıma adına için çeşitli düzenlemeler yaptık, ekipmanlar yerleştirdik. Park ve dinlenme alanı için banklar ve çocuk oyun gurupları yerleştireceğiz. Tarihi nitelik taşıyan Ğayn kaynağına uygun tarihi nitelikte bir düzenleme gerçekleştirdik. Doğal taştan su elamanı yapımı ve dolgu çalışması, çim derzli doğal plak taşı ile zemin kaplama yaptık. Yeşil alanlarla ilgili olarak da ağaçların bakımını gerçekleştirdik. Bu anlamda Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir öncülüğünde, halkımız için nezih bir mekanı hayata geçirmenin kıvancını yaşıyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ