Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Samandağ Polisi Başarısı

Samandağ Polisi Başarısı
  • 30.12.2019
  • 202 kez okundu

Profesyonel Dolandırıcı Oyununu Bozdu…

Ayrı ayrı zamanlarda dolandırılmaya çalışılan 3 kişiye, Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bankamatikten para yatırmadan önce engel olundu.

Samandağ ilçesinde son donemde ard arda 3 dolandırıcılık girişimi, ilçe polisinin dikkati sayesinde önlendi. Edinilen bilgiye göre, Samandağ ilçesinde telefon dolandırıcılarına para kaptırmak üzere olan 3 vatandaşı, polis ekipleri kurtardı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirlerinden Komiser Yardımcısı Hasan Karadağ’ın, başarılı müdahalelere imza atan ekibin başında olduğu belirtildi.
İlçe polis yetkililerinin halkı uyaran açıklamaları şöyle:
“Samandağ ilçemizde son zamanlarda meydana gelen dolandırıcılık olaylarıyla ilgili olarak, ciddi ve sıkı bir çalışma içerisindeyiz. Başta İl Emniyet Müdürümüz Vedat Yavuz, konu üzerinde hassasiyetlerini belirtiler ve bize bu yönde talimatlarını ilettiler. İlçe Emniyet Müdürümüz Ramazan Öğün’ün, bu tür dolandırıcılık olaylarının olmaması için verdiği talimatları ise vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak şekilde üst seviyede tutuyoruz” dedi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirlerinden Komiser Yardımcısı Hasan Karadağ ise yaşanan sürece dair şunları söyledi:
“İlçede son zamanlarda meydana gelen üçüncü vakamız. Diğer ikisinde başarı sağladık. Mağaracık Mahallesi’nde yine bir amcamız dolandırılmak üzereyken, ATM önünden aldık. Meydan Mahallesi’nde yaşayan bir hanımefendi, dolandırılmak üzereyken, 25 bin dolar parayı yatırmasına engel oldular. Yeni yaşanan olayda, bir amcamızın, Emniyet Müdürü ile telefon görüştüğünü ve uzun süre telefonun meşgulde kaldığının oğlunun bildirmesi üzerine, bizler, bu olaylar üzerinde duyarlı olduğumuz için dolandırıcılık yöntemi olduğuna anladık. Anında bütün ekiplerimizi kamu ve özel bankalarına, ATM’lere yönlendirdik. Nitekim amcamız, bir banka önünde elinde 23 bin dolar para ile teslim aldık. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde misafir edip, kendisine; polis, savcı, askerin para talep etmeyeceğini belirttik. Polis, savcı, asker asla para istemez. Bu şekilde telefon alınırsa, en yakın güvenlik birimlerine şahısların giderek, durum hakkında bilgi almalarını tavsiye ediyoruz. Banka görevlerine biz uyarılarımızı yapıyoruz. Konu ile ilgili bizim çalışmalarımız hız kesme-den devam edecek.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ