Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Samandağ ve Titus’a Bir örnek de Kastamonu’dan

Samandağ ve Titus’a Bir örnek de Kastamonu’dan
  • 30.11.2019
  • 532 kez okundu

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan, yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Horma Kanyonu, vidalarla kayalara çivilenen ahşap platform ile bir ucundan diğer ucuna geçilebilir hale getirilirken, “Gelen ziyaretçilerinin birçoğunun tünelin ucunu göremeden döndüğü Titus için de örnek olur mu?”sorusu gündemde!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın ziyareti ile gündeme gelen, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan, yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Horma Kanyonu, üzerine yapılan yürüyüş yolu ile gündemde. Vidalarla kayalara çivilenen ahşap platform ile bir ucundan diğer ucuna geçilebilir hale getirilen kanyon örneğinde duranlar, gelen ziyaretçilerinin birçoğunun tünelin ucunu göremeden döndüğü Titus için de bir çözüm üretilmesi gerektiğinin altını çiziyor.
Söz konusu çalışma, 2016 senesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılmış, kanyonun bir ucundan diğer ucuna yürüyerek geçilmesini sağlayan ahşap yol, birçok yerde yüzde 100’e yakın eğim bulunan kayalara, vidalarla monte edilerek inşa edilmişti. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ