Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Samandağ’da 1000 Gence Kurs

Samandağ’da 1000 Gence Kurs
  • 17.07.2017
  • 1.208 kez okundu

Kursiyerler, girişimcilik alanında resmi belge sahibi oluyor, kredi ile işyeri açabiliyor. Samandağ Belediyesi, toplamda 1000’i aşkın girişimciye sertifika vererek, Hatay genelinde en çok girişimcilik eğitimi düzenleyen kamu kurumlardan biri oldu.

Samandağ’da, girişimcilik desteği için Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen, Abigem Direktörü İdil Siret Teoman tarafından verilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
Törene katılan başkan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, girişimci adaylarının iş fikirlerini dinledi.
Konuya ilişkin konuşan Samandağ Nehir, “İlçemizde yaratıcı fikirlerle kendi işyerlerini açacak olan kursiyerlerimizin iş hayatına katıldıklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Kursa katılarak sertifikalarını alan tüm girişimcilerimize çalışma hayatlarında başarılar diliyorum. Girişimcilik eğitimlerinde arzu ettiğimiz, hemen herkesin iş sahibi olması ve ekonomimize katkı sağlamalarıdır. Gençler, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere, her yaştan ve her kesimden ilçe sakininin iş sahibi olması için kurslarımıza devam edeceğiz” dedi.
-120 KURSİYER-
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB Hatay Müdürlüğü işbirliğiyle 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan 120 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi. Eğitimlerde, kursiyerlere, yeni bir iş kurabilmeleri için hangi yolları izlemeleri gerektiği konusunda detaylı bilgiler verildi. Eğitim sırasında kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikrinin geliştirilmesi, iş kurma egzersizleri, proje hazırlanması ve iş planı da detaylı olarak anlatıldı.Yapılan konuşmaların ardından, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile bitiren 120 kursiyere sertifikaları takdim edildi -Gökay Gökdemir-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ