Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Samandağ’da Av Sezonu Açılışı

Samandağ’da Av Sezonu Açılışı
  • 18.09.2019
  • 579 kez okundu

Samandağ Çevlik Balıkçı Barınağı’nda, su ürünleri av sezonu açılış töreni düzenlendi. İlçe Kaymakamı başta olmak üzere, ilçe yöneticileri ve ilgili kurum yetkilileri ile balıkçıların katıldığı su ürünleri av sezonu açılış programı, Samandağ Devlet Hastanesi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Ardından Tekebaşı Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Sezgin Gümüş, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği Başkanı Alican Yaman Yılmaz, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Çolakoğlu ve Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, birer açılış konuşması yaptı.
-ÇEKİM ALANI-
Tekebaşı Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Sezgin Gümüş, konuşmasında, Çevlik Limanı’nın çekim alanı olana kadar çalışacaklarını belirtirken, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu; “Sıfır Atık ve Mavi Projesi’nin, Oda olarak Türkiye çapında ortağıyız. Çevreye çok önem veriyoruz. Çevreyi güzel korumadıkça balıklarımızı koruyamayacağız. Bunun bilincindeyiz. Akdeniz’i kirleten ikinci büyük ülkeyiz. Bu, bizim için büyük bir ayıp. Lütfen çocuklarımızı bu şekilde bilinçlendirelim. Balıkçı arkadaşlarımıza da bu konuda katkı beklediğimizi iletelim. Herkesi saygıyla selamlıyor, rastgele diyorum” dedi.
-TEK ÜRÜN!-
Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Çolakoğlu ise Avrupa Birliği ülkelerine ihracatını yaptığımız tek hayvansal ürünün balık olduğu bilgisini verdikten sonra, balık avcılık sezonu yasağının bölgemizde 15 Eylül itibariyle son bulduğunu hatırlattı.
Sezonun, balıkçılara hayırlı olması dileğinde bulunan Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’ün ardından, dualar eşliğinde kurban kesilerek, açılış kurdelesi kesildi. Ardından protokol üyeleri, balıkçı teknesine binerek kısa bir gezinti gerçekleştirdi. Açılış töreninin ardından, bütün katılımcılara, “balık arası ekmek” ikramı yapıldı.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ