Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Samandağ’da Kardeş Şiirler Buluşması Bugün

Samandağ’da  Kardeş Şiirler Buluşması  Bugün
  • 28.07.2018
  • 891 kez okundu

Samandağ By Aslan Sanat Merkezi Salonu’nda, ilimizdeki Şair ve Yazarların buluşması gerçekleşiyor

Bütün sanatçıları, uzun soluklu bir proje ile bir araya getirmek için yola çıkan BSM Sanat Merkezi’nin Tiyatro Hocası Sevcan Rencüzoğulları’nın da aralarında bulunduğu bir komisyon, bugün Samandağ ilçesinde, önce kent gezisi ve sonrasında yirmiyi aşkın Hataylı Yazarın kitaplarını imzalayacakları, şiir ve müzik dinletisi ile sonlandıracakları bir etkinlik gerçekleştirecek.
Bu akşam saat 20:00 da Yeni Çarşı’da BSM Salonu’nda gerçekleştirilecek olan buluşmayı organize eden Etkinlik Komitesi adına konuşan Rencüzoğulları, bu güzel şehrin bütün renklerini birbirine tanıtarak, aslında ‘birbirimizin ötekisi’ olmadığımızı göstermek, şehrimizin ruhuna uygun bir sanatçı kardeşliği gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Hatay’ın bütün ilçelerini sanatla ilmek ilmek örüp her ilçeye sanat götüreceklerini ifade eden ve yolu sevgi-kardeşlikten geçen bütün insanları bu projeye destek vermeye çağıran Sevcan Rencüsoğulları, Proje’nin ilk noktası olarak Samandağ’ı seçtiklerini, ilerleyen tarihlerde diğer ilçelerde de aynı etkinlikleri gerçekleştireceklerini bildirdi.
Samandağ’da Edip Yeşil, Sevcan Rencüsoğulları, Alev Mersin ile Musa Göçer’in organize ettiği bugünkü “Kardeş Şiirler” etkinliği, saat 10.00’da ilçe gezisi ile başlayacak, bunu 16.30’daki imza söyleşi ile 20.00’deki türkü ve şiir dinletisi izleyecek. “Kardeş Şiirler” etkinliği, bugün Samandağ Yeni Çarşı İşhanı Salonu’nda yapılıyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ