Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Samandağ’da Kıyı Kenar Çizgisi uygulaması pratikte!

Samandağ’da Kıyı Kenar Çizgisi  uygulaması pratikte!
  • 01.01.2018
  • 1.504 kez okundu

Yıkımlar Başladı

2017’nin son günlerindeki yıkımlara İlçe Kaymakamı ile İlçe Emniyet Müdürü eşlik etti.

Yıkılan fabrikada, bir işçi ağlamaklı bir şekilde: “İşsiz kaldım. Üniversitede çocuklarım var. Ben ne yaparım?” diye dert yandı.

Samandağ ilçesinde aylardır-yıllardır sorun olan Kıyı Kenar Çizgisi uygulaması pratikte de uygulanmaya başlandı. 2017’nın son günlerinde, yıkım ekibi, Deniz Sitesi’ndeki bazı binaları yıktı. Yıkım işlemine İlçe Kaymakamı Cahit Çelik ile İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş de eşlik etti. Samandağ ilçesindeki yıkıma, ilçe Deniz Sitesi ‘kıyı kenar çizgisi’ dahilinde bulunan Büz Fabrikası ile başlandı. Yıkım sırasında, Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Emniyet Müdürü Mustafa Ateş ile fabrika sahibi Yılmaz Nurlu hazır bulundu.
-EN GEÇ 1 ŞUBAT-
Kıyı kenar çizgisi dahilinde olan ve paraları ödenen binaların yıkımının en geç 1 şubat 2018’de tamamlanacağı bilgisini veren ilçe Kaymakam Dr. Cahit Çelik, şunları söyledi.
“Yıkıma buradan başlamış bulunmaktayız. Kıyı Kenar çizgisi sadece Samandağ’ında değil, İstanbul Kocaeli ve Türkiye’nin her yerinde yıkılmaya başlandı. İlçemizde 23 yıldan beri faaliyet gösteren Nur Deniz İnşaatın yıkımına başlanarak bu noktaya gelindi. Tapu iptali olan herkesin binası yıkılacak. 1 Şubattan sonra yıkılacağına dair Herkese tebligat verdik. Lütfen her kes kurallar uysun. Kimse bize sıkıntı yaşatmasın. Gereken uyarlıları yaptık. Uyarılarımızı dikkate alın. Uyarıları dikkate uymayanların elektrik ve suyu kesilecek. Kenar çizgisi ile ilgili tapu iptali oldu. Tazminatlar ödendi. İdarenin takdirine uyalım.”
Bu arada, fabrikasının yıkımına başlanan işletme sahibi Yılmaz Nurlu, “Kanunlara saygılıyız “demekle yetindi, ancak üzgün olduğu yüz simasından belliydi. Fabrika işçisi M. Ali Gümüş ise gelişmenin en üzüntülü isimlerinden biriydi. Fabrika işçisi M. Ali Gümüş, yıkımdan dolayı üzüntüsünü dile getirerek, “2 çocuğum üniversitede okuyor. Fabrikanın yıkılmasıyla İşsiz kaldım. Evim Kira şimdi biz ne yapacağız. Kim bana iş verecek?” diye dert yandı. -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ