Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Samandağ’da Muhtarlarla Toplantı

Samandağ’da  Muhtarlarla Toplantı
  • 03.07.2019
  • 611 kez okundu

Vali, Kaymakam, Milletvekili, Belediye Başkanı ve ilçe resmi kurum müdürleri, muhtarların isteklerini dinledi.

Samandağ’daki mahalle muhtarları, önceki gün ilçe merkezinde Vali Rahmi Doğan’ın başkanlık ettiği toplantıda, yörelerinin istek ve sıkıntıların dile getirdiler. Samandağ’daki toplantıya Vali Rahmi Doğan, Milletvekili Hüseyin Yayman, İlçe Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, ilçe resmi kurum müdürleri ile muhtarlar katıldı.
Vali Rahmi Doğan, ilçeye yönelik, Çevlik-Asuz yolu yapımı başta olmak üzere götürülen hizmetlerle ilgili bilgi verdikten sonra, yeni seçilen, başta İlçe Belediye Başkanı olmak üzere, muhtarlara görevlerinde başarı diledi ve “Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Destek ve gayretlerimiz devam edecektir” dedi.
Konuşmaların ardından muhtarlar söz alarak, mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Muhtarların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin olarak ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.
Toplantı sonunda kısa bir konuşma yapan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Sayın Valimiz ile birlikte yaklaşık 3 saattir yollardayız. Yol yapım çalışmalarını yerinde inceledik. Ben, Hatay’ın bir evladı olarak, Sayın Valimize sizlerin huzurunda verdiği emekler için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu yol, Hatay’ın bir hayaliydi. Samandağ için tarihi bir adım atıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Belediye Başkanımız ve muhtarlarımızı da tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Vali Doğan, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede sözlerini şöyle noktaladı:
“Bütün kamu kurum temsilcilerimiz burada. Bize iletilmiş olduğunuz talepleri, devletin imkanları ve mevzuat çerçevesinde değerlendirerek, sonuçları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.”
Toplantıya; Hatay Valisi Rahmi Doğan yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri ve muhtarlar katıldı. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ