Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Samandağ’da sertifika töreni

Samandağ’da sertifika töreni
  • 29.12.2018
  • 684 kez okundu

Girişimci 60 genç, KOSGEB hibe ve kredilerinden yararlanabilecek…

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılarak belge almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri takdim edildi. 2018 yılının son uygulamalı girişimcilik katılım belgeleri, 4’er gün ve 32’şer saat süren eğitimin sonunda 60 genç girişimciye takdim edildi.
27 Aralık Perşembe günü saat 14:00’da Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda düzenlenen törende girişimcilere girişimcilik belgeleri takdim edildikten sonra, toplu fotoğraf çektirildi.
Samandağ Belediyesi’nden, seminerle ilgili olarak şu açıklama yapıldı:
“Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin hedefi, halkımızın ekonomisine katkı sunmak, bu çerçevede daha kaliteli bir yaşamın vatandaşlarımıza sağlanmasıdır. Program kapsamında verilen eğitimlerde; işletme kavramı, işletme fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı kavramı ve öğeleri dersleri yer aldı. Ayrıca adaylar, iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmalarına katılma fırsatı da buldu. Tüm girişimci adayı hemşerilerimize başarılar diliyoruz.”
Bu arada edinilen bilgilere göre, 2010 yılından bu yana uygulanmakta olan Girişimcilik Destek Programı’nın, KOSGEB’in yeni vizyonu doğrultusunda ve girişimcilerden gelen taleplerin dikkate alınmasıyla, KOSGEB İcra Komitesi tarafından alınan karar çerçevesinde 1 Ocak 2019 itibariyle yerini Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’na bırakacağı ifade edildi. -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ