Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Samandağ’daki genç girişimci oranı Türkiye ortalamasının üzerinde…

Samandağ’daki genç girişimci oranı  Türkiye ortalamasının üzerinde…
  • 19.07.2017
  • 1.294 kez okundu

İlimiz Samandağ ilçesinde genç girişimci sayısının orantısal olarak ülke ortalamasının üzerinde olduğu belirtildi. Samandağ Belediyesi ile KOSGEB arasında yürütülen işbirliği sonucunda, şimdiye kadar yüzlerce Samandağlı (çoğu bayan) genç girişimcinin kurslara katılarak sertifika sahibi olduğu hatırlatıldı.
Samandağ Belediyesi-Kosgeb işbirliğiyle başlayan eğitime dair şu bilgiler verildi:
“Eğitimimiz 5 gün boyunca sürecek. Samandağ Belediyesi’nde eğitimimiz gün boyu devam edecek. Eğitim boyunca biz satış, pazarlama, üretim, yönetim ve finans gibi konuları göreceğiz. Bu konularla birlikte; İş kurma sürecinde neden bazı işletmeler başarılı, neden bazı işletmeler başarısız? Neler yapabiliriz? Bir takım satış taktikleri nelerdir? En karlı işi nasıl gerçekleştirebiliriz? Bunlarla ilgili karşılıklı interaktif bir şekilde eğitimimize devam edeceğiz.
Eğitimin sonunda sertifikamızı alacağız. Sertifikayla beraber iş planı hazırlayacağız ve KOSBEB’e sunum yapacağız. Eğer KOSGEB sunumumuzu ve planımızı onaylarsa, bizi kurula çağıracak. Kurul’da da bize sözel olarak anlatılan işletmelerle beraber eğer hak kazanmışsa, hibeye ulaşabilecekler.50.000 liralık bir hibemiz var. Bu 50.000 liralık hibe dışında eğer imalat sektöründeysek, 100.000 liralık bir kredimizde olacak ve bu şekilde gerçekleşecek.
Samandağ Belediyesi 2017 yılında bizimle çalışarak Hatay’da en çok eğitim verenlerdendir. Samandağ Belediyesi’nde 21-22. eğitimimizi veriyoruz. Her bir eğitim 30 kişiden oluşuyor. Bu açıdan yüksek rakamlara ulaştık. Genel anlamda, Samandağ Belediyesi’ne verdiğimiz eğitimlerden az %20-25 ini başarı olarak görüyoruz. İşletme kuran sayısı açısından bu başarıyı değerlendiriyoruz. Türkiye ortalamasının gayet üstünde bir başarı ve gerçekten çok istek var.” -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ