Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Samandağ’daki Toplantıya

Samandağ’daki Toplantıya
  • 22.08.2019
  • 336 kez okundu

TİP’ten Davet Var

“Meclisi Halka, Halkı Meclise Taşıyoruz!” çağrısıyla Samandağ’da geniş katılımcı bir halk buluşması planlayan Türkiye İşçi Partisi (TİP), gündemi ve yaşananları masaya yatıracak.

Son dönem Türkiye’sinde yaşananlar, 21 Ağustos Çarşamba günü saat:19:00’da Samandağ Belediye salonunda gerçekleşecek olan halk buluşmasında tartışmaya açılacak. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay’ın da katılım göstereceği halk buluşmasına davet, “Meclisi Halka, Halkı Meclise Taşıyoruz!” çağrısıyla yapıldı.
Gündemin tartışmalı konuları arasında, görevden alınan ve yerlerine kayyum atanan HDP’li belediye başkanları da yer alıyor. Bilindiği gibi, İçişleri Bakanlığı kararıyla; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırılırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Van Büyükşehir Belediyesi’ne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, başkan vekili olarak görevlendirilmişti.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ