Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Samandağ’ın imar durumu Resmi Gazetede yayınlandı

Samandağ’ın imar durumu Resmi Gazetede yayınlandı
  • 01.02.2021
  • 2.391 kez okundu

Turizm alanı daraltıldı

Yetki: Hatay BŞB ve Samandağ Belediyesinde

Resmi Gazete’nin 30 Ocak Cumartesi günkü nüshasında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı tebliğiyle, ilimiz Samandağ ilçesi imar haritası belli oldu. Yeni kararla, Samandağ ilçesinde turizm alanı daraltılırken, yetki, Bakanlıktan Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesine devredildi.
Edinilen bilgiye göre, daha önce Karaçay Köprüsü’nden Samandağ’a kadar olan alan ‘Turizm Bölgesi’ iken, yeni düzenleme ile beraber, sadece Samandağ sınırları içerisine giren kısmı, Kapısuyu ve çevresine kadar daraltılmış olup, ilgili imar planlarının ilişkin yetki, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’ne devredildi.
Böylelikle, hali hazırdaki süreçte devam eden imar planlarına ilişkin esaslar (plan yapma, yaptırma, onaylama ve benzeri konular), Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi tarafından uygulanacak. Yeni kararla, bundan sonra; 1/1000 İmar planı Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi, 1/5000, 1/25000, 1/100000 planları ise Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıp/yaptırılıp onaylanacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, imar planlarına ilişkin Kapısuyu ve çevresi hariç alanlarla ilgili yetkilerini, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesi’ne devretti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ