Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,52 / Satış: 8,55
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Samandağlı kadınların “Kadına Şiddete Hayır” etkinliği 29 Kasım’da:

Samandağlı kadınların “Kadına Şiddete Hayır” etkinliği 29 Kasım’da:
  • 24.11.2017
  • 1.684 kez okundu

Yrd. Doç. Tülay Atay Avşar’ın “PEKİ ŞİMDİ NEREYE?” sunumu

Samandağ Kadın Dayanışma Derneği, yarın kutlanacak olan “ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Şiddete Karşı Mücadele Günü” dolayısıyla 29 Kasım Çarşamba günü sunumlu sinema gösterimli bir etkinlik gerçekleştiriyor.
Samandağ Kadın Dayanışma Derneği tarafından “Hallak Laven “Peki Şimdi Nereye” adlı Arapça sinema filminin 29 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’de Samandağ Belediyesi eski Nikah Salonunda ücretsiz olarak gösterime gireceği belirtildi. Film gösterimiyle birlikte, Yrd. Doç. Dr. Tülay Atay Avşar’ın “Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi” CEDAW konusunda bir sunum gerçekleştireceği kaydedildi.
Samandağ Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Nehir, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:
“Samandağ Kadın Dayanışma Derneği olarak, Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım 1999 yılında Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü (International Day for the Elimination of Violence against Women) olarak ilan edilen; ülkemiz tarafından imzalanan ve ratifiye edilen bu önemli gün münasebetiyle, 29 kasım günü Samandağ Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştire-ceğimiz toplantımıza “Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi – CEDAW” konusunda derneğimi-zin sosyal sorumluluk bilince hizmeti olarak gerçekleştireceği toplantısına konuşmacı olarak Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Tülay Avşar’ı davet ettik. Sn.Avşar’ın Kadınlara yönelik yapacağı sunum ‘HALLEK LAVEN’ ‘Peki Şimdi Nereye’ adlı sinema filmi eşliğinde gerçekleştirilecektir. Etkinliğimize tüm kadınlarımız davetlidir.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ