Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Samandağlı Öğrenci YKS’de Türkiye 220.si

Samandağlı Öğrenci  YKS’de Türkiye 220.si
  • 03.09.2020
  • 1.626 kez okundu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavında, ilimiz Samandağ ilçesinden Zeynep Aydın isimli öğrenci, Türkiye geneli 540 yerleştirme puanı alarak Türkiye 202.’si ve Samandağ 2.’si olarak önemli bir başarıya imza attı.
Başarılı öğrenci, İstanbul Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tam burslu olarak okumaya hak kazandı. Samandağ’ın YKS’daki gururu Zeynep Aydın, sınavın zor olduğunu anlatarak, “Düzenli çalışınca, emeklerinizin karşılığını alabiliyorsunuz. Sonuçta, insanı tanıyan yine kendisini oluyor. Düzenli çalışsınlar. Çok çalışıp kendilerini strese sokmasınlar” diye konuştu.
Sınavda derece beklediğini dile getiren Aydın, şöyle devam etti:
“Derece bekliyordum, mutluyum. İstanbul Koç Üniversitesi Tıp Fakültesini ‘tam burslu’ olarak kazandım. Tıp okumak, ülkeme ve insanlığa hayırlı, yararlı işlerde bulunmak istiyorum. Özellikle koronavirüs döneminde eğitimimizin aksaması herkesi zorladı, ama bunların beni moral olarak çok etkilemesine izin vermedim, çalışmalarıma düzenli olarak devam ettim. Başarıyı da bu getirdi zaten. En büyük etken bu oldu. Benim üstümde emeği olan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenim Visem Sabırlı’ya çabalarından dolayı teşekkür ederim. Benden sonra sınava girecek arkadaşlara başarı diliyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ