Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Samandağlı tır şoförü için

Samandağlı tır şoförü için
  • 04.02.2019
  • 1.094 kez okundu

İdam kararı

Samandağlı Tır Şoförü Remzi Çiçek hakkında, Suudi Arabistan’da idam kararı çıktı. Gerekçesi, uyuşturucu sevkiyatı iddiası!

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da idama mahkum edilen, Hatay nüfusuna kayıtlı vatandaş Remzi Çiçek’in idamının durdurulmasını istedi.
Serkan Topal, “Sudan sebeplerle, vatandaşlarımız, idam gibi çok ağır cezalara çarptırılıyor. Bu kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşamları bu kadar ucuz değil. Ayrıca vatandaşlarımız sahipsiz de değildir” açıklaması yaptı ve şöyle devam etti.
“Hemşehrimiz Remzi Çiçek ile ilgili olarak, tutuklandığı 2016 yılından beri, bir çok defa Suudi Arabistan nezdinde girişimlerde bulunduk. Ancak idam cezası verilebileceğini asla ön görmedik. Geldiğimiz son nokta ne yazık ki bizleri çok üzmüştür. Bu konuda, devletlerarası hukuku da göz önüne alarak, bir çok girişimde bulunuyoruz.
AK Parti Hatay Milletvekili Sayın Abdülkadir Özel’le, bu idam kararını ortadan kaldırma adına neler yapılabileceği konusunda istişarede bulunduk. Remzi Çiçek’in ailesi ile birlikte, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu yurtdışında olması nedeniyle, Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran ile görüştük. Sayın Kıran da, ‘Devlet olarak vatandaşımızın haklarını mutlaka savunacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gerekli girişimleri derhal yapacağız. Bu konuda aileyi de bilgilendireceğiz’ dedi. Bizler de Bakan Yardımcımız Sayın Kıran’a ve Milletvekili arkadaşımız Sayın Abdülkadir Özel’e, gösterdikleri hassasiyet için çok teşekkür ediyoruz. Konuyu yakından takip etmeye devam edeceğiz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ