Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Sanatı İfa, İbadettir

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 18.01.2020
  • 1.847 kez okundu

Allah’ın (c.c) yüce sıfatlarından bazıları SANATTA tecelli bulur. Hat Sanatı, Tezhip, Minyatür, Seramik, Heykel ve Kabartma ile Resim ve daha nicesi…

Ve bilir misiniz? İnsanın yanında büyük sözler söyleyenler değil, yürekten sevenler ve bunu gösterenler kalır hep… Sevgi “Sanat”a referanstır. Dünyanın her yerini kuşatmıştır. Evrenseldir.

Sevgi vibrasyonu (titreşim); doğayı, insanı ve hatta bütün yeryüzünü kaplamışken, hakaret, şiddet ve savaşların insanlığa verdiği zararı ve ziyanı, hiçbir SÖZ anlatamaz.

Değerli okurlar, işte tam bu noktada, yolumuz sanatla kesişir. İçinizdeki güzellikleri büyük bir vecd halinde kağıda, tuale ya da pişmiş toprağa aktarırken, üretirsiniz. Üretirken sevinirsiniz ve bilirsiniz ki, yaşamınızda fark yarattınız. Çünkü farkında olmak, FARK yaratmaktadır.

Zamanın çok hızlı aktığı günümüzde, koşuşturma ve kaygıyla geçen günlerinize küçük molalar verin. Yüreğinizin özünden akan coşkuyu ve iyiliği, sanatın herhangi bir dalına aktarın. Böylece “İNSAN, insanın aynasıdır” misali, “gülümsemeye” önce kendinizden başlayın.

Sanat, doğaya eklenmiş insandır. (Francis Bacon)

Ve Sanat, bizi Allah’a götüren köprüdür. (Georg Ehers)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ