Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Sanatorium’dan sene sonu Kültür-Sanat Gecesi:

Sanatorium’dan sene sonu Kültür-Sanat Gecesi:
  • 28.06.2019
  • 631 kez okundu

Müzik ve bale gösterisi…

Alanında uzman Fatoş Satar’ın sahibi ve yöneticisi olduğu Defne ilçesi Harbiye yolu üzerinde faaliyet göstermekte olan Sanatorium’un bale ve müzik gösterisi ağırlıklı sene sonu kültür-sanat şöleni, önceki gün gerçekleşti. Sanatorium gösterisine yüzlerce veli katıldı. Etkinlik, Salı akşamı Sümerler amfi tiyatroda gerçekleştirildi. “İnsan ve Sevgi” temalı Sanatorium Müzik, Resim ve Bale Akademisi gösterileri nefes kesti. Miniklerin birbirinden güzel sunumları alkış topladı.
Sanatorium kültür-sanat gecesinde; Klip, Ruhani, Amena, Klasikbale, Anadolu Zeybek, Modern Dans gibi gösteriler yer alırken, kurumun kurucusu sahibi ve yöneticisi Fatoş Satar, etkinlikle ilgili değerlendirmesini şu duygu yüklü sözlerle yaptı:
“Bir sanat eğitimcisi düşünün… Harika, yetenekli ve ahlaklı öğrencilere sahip, anlayışlı ve eğitime sonsuz önem veren anne ve babalara sahip, hiçbir karşılık beklemeyen dostları var, her türlü zorluğa katlanan ve her istediği şeyi yapan bir eşi ve bir oğlu var. Ayrıca alkışlayan ve destek veren izleyicileri var. Bence maddiyatı ve dünyevi şeyleri bırakın, en büyük servete ben sahibim. Fatma Satar olarak, ben, dünyanın servetine sahibim. Sizleri seviyorum.”
Defne ilçesi Sümerler amfi tiyatroda, Salı akşamı, tribündeki yüzlerce veli ve izleyiciye gösterilerini muhteşem bir şekilde sunan ve ayakta alkışlanan bale bölümü öğrencileri şu isimlerden oluşuyor:
Nefise Çiçek, Ekin Yurttaş, Naz Mansuroğlu, Serpil Haddur, Azra Akın, Eylül Karasalih, Hazalsu Açıkbaş, Hazar Satar, Betül Tuncer, Elifsude Duru, Seher Koşar, Kumsal Ördek, Selvi Alkan, Sena Alkan, Hazar Şerefoğlu, Eylül Akan, Tuana Taktuk, Esma Göçer, Eylül Altundağ, Irmak Öztürk, Ceylin Çiçek, Ela Doğruel, Bilge Mısırlıoğlu, Esma Kadıoğlu, Ada İntizamoğlu, Gümüş Süner, Ela Yeniocak, Nehir Doğruel, Öykü Derin Askeri, Duru Karasalih, Masal Terzi, Duru Umdu, Eda Tuğçe Gülek, Ece Uslu, Zeynep Hazar Zeyfioğlu, Ezel Bostancıoğlu, Derin Doğan, İnci Danaoğlu, Eymen Akan, Nadya Kadayıfçı, Zeyna Tümer, Merve Ördek, Doğa Dinç, Delfin Dinç, Deniz Dinç, Destina Çelebi, Zeynur Ekim Doğru, Sahra Bulut, Meleknaz Süngü, Cansu Duman, Yüksel Derin Altunkaya, Derinsu Sakkalı, İremsu Kimyon, Meryem Beyazgül, Tuana Kart, Umut Kart, Alika Sezin Şakalar, Ece Özkan, Beren Ekram, Derin Demirbilek, Eylül Tatar, Elif Açıkgöz, Melek Dikkaya, Asel Kart, Yağmur Yurttaş, Ala Aslanyürek, Duru Cengiz, Zeynep Ehlem Culha, Mehmet Ali Mansuroğlu, Hena Hamurcu, Damla Çiçek, Cemre Yurdakul, Nil Arin Yüksel, Renk Ünlükaplan, Bahar Gümüşlü, Zehra Özer, Zahide Karataş, Derin Zan, Mila Asya Esmer, Nazlı Emel Çekmece, Narin Oymak, İpek Korunur, Melike Canpolat, Serpil Beren Şaşmaz, Zeynep Güzel, Dicle Boz, Sevgi Çiçekli, Evvel Kaya, Fikriye Kaya, Nisa Duran, Işıl Dönmez, Ada Karasalih, Elif Mirioğlu, Ada Ceylan, Esila Gökçe Yeşilova, Tanem Mansuroğlu, Nehir Mazmanoğlu, Şebnem Kar, Yaren Karadaş, Elçin Kassab, Cemre Karadaş, Tamay Sarıkaya, Beren Yeşildağ, Güneş Akkaya, Ada Öksüz, Nehir Karadaş, Asya Köygülü, Duru Mısırlıoğlu, Ada Yoğun, Nehir Yarım, Arin Bellur, Melike Deniz Aslan, Yağmur Öztürk, Ecem Emet, Beren Ada Güzel, Naz Turunç, Lina Özkaya, Öykü Maraşlıoğlu, Elif Hacıoğulları, Helengül Küçük, Zübeyde Beren Kaya, Bade Balcı, Helen Şahin, Ada Kapı, Aden Rende, Melisa Kılıç, Fulya Kunt, Defne Güzel. -Haber/Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ