Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Gündem, hibe ve teşvikler

Gündem, hibe ve teşvikler
  • 10.08.2017
  • 1.178 kez okundu

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, iş dünyasına verilen teşvik ve desteklerin ne şekilde, ne zaman ve hangi şartlarda kullanılacağının iş dünyası tarafından bilinmesinin önemine işaret etti.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile SGS Türkiye Belgelendirme Firması işbirliğiyle düzenlenen ‘Hibe ve Teşvikler Bilinçlendirme Toplantısı’ yoğun ilgi gördü. İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’ndaki toplantıya, yatırım yapmak isteyen ve yeni iş kurmak isteyen firmalar katılım gösterdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Ülkemizde; iş dünyasının gelişimini sağlamak, ticari faaliyette bulunan esnaf, tüccar ve sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak ve ekonomimizin güçlenmesine yardımcı olmak amacıyla yeni kanunlar çıkarılmakta ve mevcut kanunlarda değişiklik yapılmaktadır. Yapılan mevzuat ve uygulama değişiklikleriyle, iş dünyasına verilen devlet destekleri de her geçen gün artmaktadır. Ancak verilen bu teşvik ve desteklerin ne şekilde, ne zaman ve hangi şartlarda kullanılacağının iş dünyası tarafından bilinmesi de büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla, bizler de Odamızda bilgilendirme toplantısı düzenleyerek, üyelerimizin devlet destekleriyle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmasını amaçlamaktayız” dedi.
Teşvik ve Hibe Uzmanı Yasemin Ok tarafından yapılan sunumda; Ekonomi Bakanlığı’nın 8 milyon TL’ye kadar hibe ve destek programları ile KOSGEB destek programları, KOBİGEL Destek Programı, KOBİ Proje Destek Programı, İşbirliği Güç Birliği Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Tekno-Pazar Destek programı hakkında bilgiler verildi .-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ