Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Şarkılar da eskimiyor

Şarkılar da eskimiyor
  • 07.10.2019
  • 260 kez okundu

Notalar da unutulmuyor

Duayen sanatçı Selami Şahin’in büyük sahne şovlarıyla süslenen teatral konseri “Eskimeyen Şarkılar”, 12 Ekim akşamı saat 21.00’da Sümerler Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde, notalarını Hataylılarla paylaşacak.

Defne ilçesi Sümerler Açıkhava Tiyatrosu, yaz dönemini, önemli isimlere ev sahipliği yaparak geçirdi. Eylül ayının yoğun trafiğini Ekim ayında da devam ettiren Açıkhava Tiyatrosu, bu defa 12 Ekim’de Selami Şahin’i konuk edecek. Duayen sanatçı Selami Şahin’in sahne şovlarıyla süslenen teatral konseri “Eskimeyen Şarkılar”, saat 21.00’da başlayacak.
-ESKİMEYENLER-
Eskimeyen Şarkılar konserinde, Türkiye’nin geçirdiği son 50 yılın metinsel anlatımı, Selami Şahin şarkılarının bu dönemlerde halkın gönlünde nasıl bir yer edindiğinin ifadesiyle zenginleşmektedir. Bu minvalde, konser, 5 farklı bölümden oluşmaktadır. Her bir 10 yılın, belirlenen sunucu tarafından seyircilere hikayelerle aktarılması, ve ardından Selami Şahin’in o dönemlerde yazdığı şarkıları söylemesi ile anılarını paylaşması, genel seyir olarak belirlenmiştir. Bu beş farklı bölüm, dönemlerle ilişkilenen kostüm, ışık ve ekran tasarımlarıyla desteklenmektedir. Böylece seyircilere görsel bir şölen de vadedilmektedir.
İlki, Aralık 2017’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde; ikincisi Eylül 2018’de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda, üçüncüsü Mart 2019’da yine Bostancı Gösteri Merkezinde, dördüncüsü ise Bursa Merinos Atatürk KKM’de olmak üzere, dört “Eskimeyen Şarkılar” konseri düzenlenmiştir. Dört etkinliğin de biletleri tamamen tükenmiş olup, yaklaşık 13.000 müzikseverle buluşulmuştur. Bu etkinliklerde, Şahin’in sahnesine; Nil Burak, Işıl Yücesoy, Ece Seçkin ve Lider Şahin gibi birçok isim konuk olurken, sunuculuğu ise Erkan Kolçak Köstendil, Yosi Mizrahi, Bay J ve Cenk Tunalı üstlenmiştir. Basın ve kamuoyunda yüzlerce olumlu geri dönüş alan Eskimeyen Şarkılar, 2019 sezonunda güçlü bir turneyle seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Sıradaki adres, Hatay…-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ