Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,28 / Satış: 7,31
€ EURO → Alış: 8,56 / Satış: 8,59

Savaş, AKP Adayı Güler’i kastediyor:

Savaş, AKP Adayı Güler’i kastediyor:
  • 07.03.2019
  • 1.729 kez okundu

Hatay; Vizyon, misyon, birikim, kucaklama isteyen bir şehir…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, AK Parti BŞB Adayı İbrahim Güler’i kastederek, “Rakibimizin siyasi geçmişi yok, deneyimi yok. Hatay; vizyon, misyon, birikim ve kucaklama isteyen bir şehir” açıklaması yaptı. Hatay BŞB Başkanı ve yeniden CHP Adayı olan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın mesajı şöyle:
“Rakibimin siyasi geçmişi yok, yöneticilik tecrübesi de yok. 7 yılda zengin olmuş bir arkadaş. Ondan sonra da belediye başkan adayı olarak atanıyor. Peki bu kadim şehir bu kadar basit mi? Hatay; vizyon, misyon, birikim ve kucaklama isteyen bir şehir.”
Hakkında kasıtlı yayın yaptığını belirttiği bir TV kanalı ile ilgili de Lütfü Savaş’ın söylemleri şöyle:
“Suriye meselesinde halkımızın bizi haklı görmesi itibariyle, istediği algıyı yaratamayan, FETÖ ithamı elinde patlayan malum besleme kanal, halkımızla olan diyaloğumuza sazan gibi atlamıştır. Ne var ki, videonun yalnızca bir kısmını kesip yayınlayan bu aciz kanal, videonun tamamında, halkımızla karşılıklı olan sevgi ve samimiyetimizi gösterecek dürüstlüğe sahip değildir.
Halkımız, bizim samimiyetimizden şüphe etse bizi bağrına basar mı? Bizi coşkuyla karşılayıp ağırlar mı? Samimiyet; halktan kopuk, ülkenin gerçeklerden bihaber, bir yerlere göbekten bağlı besleme kanalların anlayabileceği bir olgu değildir.”
Başkan Savaş’ın seçmenle diyalogu ile ilgili açıklamaları da şöyle:
“Bizler seçmene yalnızca seçim zamanları gitmiyoruz. O nedenle seçmenimiz ile aramızda güven ve samimiyet duygusu yer etmiş durumda. Biz, bir mahalleye gittiğimiz zaman, insanların bizi kucaklamasının, bağrına basmasının sebebi de bu güven duygusudur. Bize hiç oy vermemiş bir mahallede, insanlar bizi tanıdığı ve bize güvendiği için coşkuyla karşılıyor, ‘bu adam hiçbir ayrım gözetmeden hizmet ediyor’ diyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ