Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Savaş, Arıtma kokusu şikayetleri üzerine konuştu:

Savaş, Arıtma kokusu şikayetleri üzerine konuştu:
  • 24.10.2019
  • 994 kez okundu

Defne Halkı, Sözümüze Güvensin ve Sabretsin…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’ndeki arıtma tesisinden çıkan kokularla ilgili şikayetlere cevaben, konunun takibinde olduklarını, bölge halkının biraz sabretmesini istediklerini bildirdi. Mazman Radyo’ya konuşan BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın açıklamaları şöyle:
“Arıtma tesisinden koku çıkıyor mu? Çıkıyor. Nedeni, istiap sınırının aşılması, yani istiap sınırı 3 ise 5 birim geliyor. Doğal olarak da, 2 birim dışarı akıyor. Hava yağışlı değilse ıslak zemin değilse koku çıkıyor. Ancak Defne halkı bana güvensin, biraz da sabretsin. Sorunu çözeceğiz.”
Defne’deki arıtma tesisi kokusunu bilimsel olarak gidereceklerini söyleyen Başkan Savaş, şöyle devam etti:
“Bu durumu, yeni bir tesis yaparak yok edeceğiz. Yapılacak ileri teknolojik tesis ile çıkan su, yüzde 99,99 oranda arıtılmış temiz su olacak. Bu temiz suyu sulamada da kullanalım istiyoruz. Turunçlu’ya 3 metrelik bir set yapmak istiyoruz ve yazın insanların gezdiği noktalar olsun istiyoruz.”
Bilim insanı olarak, Defne’deki sorunu bilimsel adımlarla çözeceklerinin altını çizen Başkan Savaş, 9 tane arıtma tesisi yapan kurum olarak bunu da yapacaklarına inandıklarını ifade ederek, “Samimiyetle çalıştığımızı bilsinler. Arıtma tesisini efektif olduğunu, bilimsel olarak araştırarak yapacağız. İnsanlarımızın talepleri bizim için önemli. Defne halkı bizim sözümüze, sadakatimize güvensin ve sabretsin. Biz, hizmet için geldik” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ