Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Savaş, Güler’i işaret etti!

Savaş, Güler’i işaret etti!
  • 15.03.2019
  • 1.132 kez okundu

Meclis’te: Altyapı, ulaşım, HADO ve yol yapımını engelleyen kişi O…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı ve CHP’nin yeniden adayı olan Doç. Dr. Lütfü Savaş, AK Parti Adayı İbrahim Güler’in, Büyükşehir Meclisi’ndeki hizmetleri engelleme çabalarının ve girişimlerinin başında yer aldığını savundu.
Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın açıklamaları şöyle:
“Karşıma rakip olarak çıkması için atanan kardeşimiz, İl Başkanı olarak atandıktan hemen sonra Büyükşehir Meclisi’ni kilitledi. Altyapı, ulaşım, HADO, yol yapımı ve Hatay’ımıza katkı sağlayacak daha birçok konuda, Meclis’te çoğunluk olan grubuna ‘hayır’ dedirtti.
Memlekete bir faydan olmayacaksa, neden meclis üyesi oldun, neden iktidar partisinin il başkanı olarak atandın ve şimdi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak atanıp insanların karşısına nasıl çıkıyorsun? ‘Lütfü Savaş seçimi kazanmasın da ne olursa olsun’ gibi mantık dışı bir tutumla hareket eden rakip arkadaş, insan sağlığı açısından hayati önem taşıyan altyapı konusunda bile; Dörtyol, Arsuz ve Samandağ ilçelerimizde gerçekleştireceğimiz projelere Meclis’te ret oyu verilmesi için grubuna talimat verdi.
Biz, insan sağlığı odaklı belediyeciliğin derdindeyiz. Bu arkadaş ve grubu, kendi siyasi ikballerinin derdinde.”
-RO RO ELEŞTİRİSİ-
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın “rakibim” dediği AK Parti Adayı İbrahim Güler’in sahibi olduğu RO-RO şirketiyle ilgili açıklamaları ise şöyle:
“Rakibim olarak atanan arkadaşın ‘yönetiyorum’ dediği şirket ile çalışan iş insanları, bu işin sonunun karanlık olduğunu ve şirketin kapatılacağını söylüyor. Kendi ortaklarına ağır şartlar altında çalışma imkânı sağlayan, özgürlüklerini kısıtlayan ve tabiri caizse ‘kazıklayan’ bu arkadaş, vizyonsuz bakış açısıyla yakında bu şirketi batıracak.
Her ne hikmetse, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesiyken birden Milletvekili Aday Adaylığı, İl Başkanlığı ve hemen sonra Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı gibi yerlerde kendini bulan bu arkadaşımız, aynı şekilde kısa sürede zengin olmasıyla da tanınıyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ