Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Savaş; HADO projesinden umutlu

Savaş; HADO projesinden umutlu
  • 29.03.2018
  • 1.640 kez okundu

“Roma Seferleri” gibi hayırlı bir doğum olabilir

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yıllar öncesi Roma seferlerine atıfta bulunarak, önümüzdeki ay seferlerine başlaması planlanan HADO Projesi’nden umutlu olduğunu ve tıpkı Roma Seferleri gibi hayırlı bir doğum olabileceğini belirtti.
Başkan Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonunda KKTC’ye giderek Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Turizm Bakanı ile ayrı ayrı görüşmelerde buldurduğunu hatırlatarak şu bilgileri verdi:
“HADO, Kıbrıs’ta heyecanla karşılandı. Projelerimizden herkes haberdar durumda. Kıbrıs’ta okuyan ve orada yaşayan insanlarımız projemizi duyunca çok sevindiler. Kıbrıs’ı yönetenler arkadaşlarımızın da bize karşı sempatileri oluşmuş. Bizlerle işbirliği yapmak istiyorlar. Bizler de onları şehrimize davet ettik. İthalat, ihracat ve yatırım konularındaki zorlukları da birlikte aşmamız gerektiğini konuştuk. Onlar da projemize olumlu baktılar. Ayrıca kara yoluyla Suriye’ye gidemeyince, 13-14 ülkeye ticaret yapılmıyor. Roma seferleri ihtiyaçtan doğdu. Belki bu proje de hayırlı bir doğum olacak. HADO, özellikle Gastronomi turizminde, EXPO’da ve ticaretin gelişmesi hususunda bize artılar kazandıracak bir proje. 23 Nisan’da ilk seferimizi yetiştirmeye çalışacağız. Seferler günde bir defa olmak koşuluyla başlayacak ama talep doğrultusunda ikiye de çıkarabiliriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ