Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Savaş: Hatay’daki tablo örnek alınmalı

Savaş: Hatay’daki tablo örnek alınmalı
  • 29.04.2019
  • 944 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta Cuma günü Türkiye’deki 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Ankara’da, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde gerçekleşen toplantıya katıldı. Toplantıda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine, 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı’na, Meclis’te azınlıkta olunmasına rağmen nasıl bir 6 yıl geçirildiği ile ilgili olarak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş’ın açıklamalarda bulundukları bildirildi.
CHP Genel Merkezi’ndeki toplantı sonrası, Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hatay’da, devletin ve milletin temsilcisi olduğunu ifade ederek düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş’ın açıklamaları şöyle:
“Al bayrak uğruna canını feda ederek Şehit düşen vatanımızın evlatları, hepimizin evladıdır. Genel Başkanımızın, cenaze töreninde olmasından daha doğal bir şey olamaz. Şehitlerimiz, Şehit olana kadar birilerinin kardeşi, eşi, kocası, akrabası olabilir ama, Şehit olduğu andan itibaren o devletin, o milletin Şehididir. O Şehidi herkesin kucaklama hakkı vardır. Gerek muhalefet, gerek iktidar, Şehidine sahip çıkma sorumluluğundadır. Genel Başkanımızın, devletimizin bakanlarının olduğu bir yerde 1,5 saat bir evde kalması bizi gerçekten üzmekte ve düşündürmektedir. İnşallah hepimizin özlemle beklediği, birbirimizi kucaklayacağımız günler çok yakındır.”
“HATAY’DAKİ TABLO ÖRNEK ALINMALI”
Hatay’ın çok renkli bir yapısı olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Savaş, “Birilerini yok sayarak kendinizi üstün göremezsiniz. Böyle demokrasi olmaz. Biz Hatay’da, iyiliği ve güzelliği paylaştığımız gibi acımızı da, sıkıntımızı da paylaşıyoruz. Böyle olunca hepimiz mutlu oluyoruz” diyerek, Hatay’daki tablonun örnek alınması gerektiğini ifade etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ