Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Savaş, iftiralara cevap verdi

Savaş, iftiralara cevap verdi
  • 18.02.2019
  • 1.277 kez okundu

Mehmetçiğe her zaman sahip çıkacağız

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, bir haber kanalında, 2 yıl önceki bir meclis toplantısı öncesi saygı duruşundaki sözlerine atıfta bulunularak algı yaratılmaya çalışıldığını öne sürdü ve peygamber ocağının emaneti olduğunu ifade ettiği Mehmetçiğe her zaman sahip çıkacaklarını söyledi.
Katılımcıların büyük alkışları arasında konuşan BŞB Başkanı Lütfü Savaş, hafta sonunda İskenderun’da katıldığı bir açılışta, konuyla ilgili şu kısa özet mesajı verdi:
“Sonucu ne olursa olsun, her şartta; Mustafa Kemal’in emanetleri, Peygamber Ocağının mensupları Mehmetçiklerimize sahip çıkacağız. Millet aç, millet susuz, millet yorgun… Memleket yangın yeri, ekonomi bitmiş… Kendilerinden umutları kalmayanlar, bu işlerden medet umarak seçim kazanacakları sanıyorlar. Korkmayacağız, yılmayacağız, sinmeyeceğiz. Biz başaracağız.”
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, söz konusu TV kanalının yayınıyla ilgili şöyle devam etti:
“Türkiye’nin gerçeklerinden uzak, hayat pahalılığından bihaber, yandaş bir medya kuruluşu, vatandaşın yaşadığı zorlukları görmez iken, halkımızın bize olan desteğini, yaptığı algı operasyonları ile engelleyeceğini düşünerek hakkımızda çirkin iftiralar ve ithamlar içeren yayınlar yapmaktadır.
Bizler; yönü Ankara’ya dönük olan, Vatanına, Bayrağına, Polisine, Askerine, Milletine gönülden bağlı bir anlayış ile önce HAKK’ın sonra halkımızın desteğiyle, şanlı Türk Bayrağımızın gölgesi altında yaşamaya ve bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz”
Başkan Lütfü Savaş, Haberi yayınlayan TV kanalının algı amaçlı yayını ile memlekette yaşanan hayat pahalılığını, geçim sıkıntısını ve vatandaşların çektiği ıstırabı gizleyerek, yaşananları gündemden çıkarmayı amaçladığını savunarak, “Patlıcan, domates, biber, soğan fiyatı başını almış gidiyor. Elektrik fiyatı, ÇOKRAK fiyatı % 100 artmış. Bu TV kanalı, milleti uyutmak istiyor” dedi ve sözlerini şöyle bağladı:
“Ben, inançlı adamım. İbadetimi yaparım, Allah’a bağlıyım. Ne Pensilvanya’dakine bağlıyım, ne de bir başkasına… Hak ve Halk bize yeter. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) sünnetleri bize yeter.
Kuran-ı Kerim bize yeter. Gerisi bizi bağlamaz. Biz, halkımızın yoluna paspas oluruz, bu şehrimiz için dimdik ayakta durmağa devam ederiz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ