Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

SAVAŞ; Kimyeci’ye fena yüklendi:

SAVAŞ; Kimyeci’ye fena yüklendi:
  • 20.10.2018
  • 3.139 kez okundu

IQ Testine Alınmalı

“Mecliste her şeye karşı çıkıyor, meclisin ahengini bozuyor. Bu arkadaş konuştuğunda arkadaşları bile gülüyor, kimse ciddiye almıyor.”

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin Asi Nehri SU’yunun temiz olmadığı ile ilgili açıklamalarına cevaben, “Bu arkadaşımızın IQ testine alınması gerekir” açıklaması yaptı.
BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın Kimyeci’ye yönelik zaman zaman dozu zirveye çıkan eleştiri ve söylemleri şöyle:
“Bu arkadaşımız, demek ki çanta taşımayı bırakmış, eleştiri malzemesi aramaya başlamış. Bunları yapmak için de zeka lazım. Psikologlardan ricam, bu kardeşimizi IQ testine alsınlar ve ölçsünler. Bundan sonra da, mevcut iktidar partisi seçime gittiği zaman adaylarının hem IQ’suna hem de banka hesaplarına çok iyi bir şekilde bakmalı.
Asi Nehri’ndeki bu su 1 aydan fazla bir zamandır bu şekilde. Kanalizasyonun Asi Nehri’ne akmasını önledik. Bu arkadaş nereden aldı diplomasını bilmiyorum ama, IQ’su ile birlikte diplomasına da bakmak lazım. Eğer talep ederse, Asi Nehri ile ilgili kendisine brifing verdiririm. Bir daha toplumun önünde mahcup duruma düşmez. Yaptığımız yeni arıtma tesisinden saniyede 110 litre tertemiz su veriliyor. İlerleyen zamanlarda bu su 200 litreyi bulacak. Bu miktar yazın Asi Nehri’ni tertemiz tutmaya yeterli. Bu arkadaşımız, fizik ve mekanik kurallarını hiç bilmiyor mu?
Sürekli millete çamur atarak da siyaset yapılmaz. ‘Ey cahil sen ne yaptın?’ diye sorarlar adama. Cehalet okumakla gitmiyor, bazı şeyler baki kalıyor. Sadece parke yapmakla, Cuma günü namazdan çıkanlara aş ekmek vermekle de bu iş olmaz.
Bu şehir hepimizin. Bu arkadaş milletin hafızası yok sanıyor. Ben Antakya Belediye Başkanlığı dönemimde birçok noktada yağmur suyu kanalı yaptım. Önceden gök gürlediği zaman, insanlar mallarının başına giderdi. Birçok evi su basardı. Hatay’ın bütün altyapısını ben yaptım. Yağmur suyu, kanalizasyon ve şimdi de içme suyu şebekeleri yapıyorum. Hepsi tamamlandığında, ‘açtığımız yerleri kapatamayayım, seçime bu şekilde gireyim’ diye, arkadaşlar memlekete ihanet ederek kredi çıkarttırmadılar. Kasım ayında verecekleri yetkinin bir anlamı yok. Kışın hem altyapı hem de asfalt çalışması gerçekleştirilemiyor. Sayın Kimyeci fitne çıkaracağına memlekette iş yapsın.
Mecliste her şeye karşı çıkıyor, meclisin ahengini bozuyor. Bu arkadaş konuştuğunda arkadaşları bile gülüyor, kimse ciddiye almıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin aday adayı olarak başladığı Antakya Belediyesi’nde şu anda sıfırı tüketmiş durumda. Ancak bana çatarak gündem oluyor
Ben istiyorum ki, Asi Nehri Turunçlu’ya kadar nefis bir görüntüye sahip olsun. Hem Kanatlı hem de Defne’deki insanlar mutlu olsun. Bizim amacımız şu… İstiyoruz ki, Asi Nehri’nden olabildiğince faydalanalım. Asi Nehri’nin üzerinde martılar uçuşsun, çiçekler açsın, kokmasın, yaz kış bize hizmet etsin. Sayın Kimyeci, 16 yıldır mevcut iktidar partisinin il başkanıydı. Asi Nehri’ne neden bakmadılar? Bu garibanı mı beklediler? Hem yapacağız hem dayak yiyeceğiz, böyle bir şey var mı?” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ