Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Savaş mağduru çocuklara psikososyal destek …

Savaş mağduru çocuklara  psikososyal destek …
  • 27.12.2018
  • 733 kez okundu

Hatay AFAD, yaşanan travmanın atlatılması için faaliyetlerini sürdürüyor

Hatay AFAD, savaş mağduru çocukların yaşadıkları travmayı atlatmaları için özverili bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor, psikososyal destek çalışmaları ile Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına “Umut” olmaya devam ediyor.
Hatay AFAD faaliyetleri kapsamında, geçtiğimiz gün, Afrin Cinderes “Afad Deyr Ballut Çadırkenti”nde psikososyal destek çalışmaları kapsamında; 10-11 yaş grubu çocuklara “Temizlik ve El Hijyeni Eğitimi” verildi, ardından dikkatlerinin ve yaratıcılıklarının arttırılması; beraber etkinlik yapma bilinçlerinin geliştirilmesi amacıyla Türk Motif Boyama Sanatı (Mandala) etkinliği gerçekleştirildi. Çocukların yaptıkları motifleri anne babalarına göstermek üzere çadırlarına götürmeleri sağlandı. Yine çalışmalar kapsamında, çocukların fiziksel koordinasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla “Haydi Zıpla” oyunu oynandı.
Hatay AFAD tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve normal hayat dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla psikososyal destek çalışmalarının devam edeceği bildirildi. -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ