Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Savaş, Tebrik Kabul Etti

Savaş, Tebrik Kabul Etti
  • 17.04.2019
  • 386 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Nisan Pazartesi günü HATMEK Konferans Salonu’nda tebrikleri kabul etti. Başkan Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş yanı sıra CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, CHP ve İYİ Parti il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş tebrik törenine katıldı.
Yeniden Hatay BŞB’ye başkan seçilen Lütfü Savaş, tebrik kabulünde yaptığı kısa açıklamada şunları kaydetti:
“Bizi bu şekilde, heyecanlı ve kalabalık karşıladığınız için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hatay çok özel bir şehir ve bu şehrin insanları da bizim için özel. 10 yıldır beni belediye başkanlığı görevine layık görüyorsunuz. İnşallah 3. dönemde de sizlere hizmet etmenin onurunu yaşarız. Seçim süreci, meşakkatli bir süreçti. Bu süreçte sadece Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili değil, bu partilerden olamayan, ama gönlü bizimle olan birçok dostumuz da bizimle oldu. ‘Hatay daha güzel olsun, daha iyi yönetilsin, Hatay’daki sosyal barış daha fazla olsun ve Hatay’ı sağ salim huzurlu bir şekilde geleceğe taşıyalım’ diyerek bizlere destek olan, Hatay’ın geleceği için bizimle yol arkadaşlığı yapan bütün hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”
-ATILACAK ÇOK ADIM VAR-
. Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Son 5 yılda çetin bir dönem yaşadık. Muhalefette olup da mecliste çoğunluğu elde eden meclis üyesi arkadaşlarımızın birçoğu, Hatay’ın geleceği ile ilgili güzel projelerin birçoğuna ‘hayır’ dediler. Eminim ki bu seçimden sonra, değişen ve değişmeyen arkadaşlarımız, Hatay’ın değişimi konusunda bizimle omuz omuza hizmet etmenin onurunu yaşayacaktır. Biz, hem mecliste hem Hatay’ın bütününde huzura katkı sağlamak, Hatay’ın önünü açmak, Hatay’ın gelişimine hızlı bir şekilde ivme kazandırmak için hem siyasi partiler, hem STK’lar, hem muhtarlar, hem de kanaat önderleri ve hemşehrilerimizle birlikte olmaya varız. Hatay’ı değiştirecek tüm projelerde, tüm adımlarda, Hatay halkı adına, Büyükşehir Belediyesi üstüne düşeni yapacaktır, hiç kimsenin bu konuda endişesi olmasın.
Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, hem Hatay’da yapmayı planladığımız hizmetlerimizi tamamlayacağız hem de Hatay’ın HADO’sunu hayata geçirmeye çalışacağız. Hatay’ımızın gastronomisi ile hem ekonomimiz hem ticaretimiz hem de turizmimiz şaha kalkacak. EXPO 2021 ve gastronomi ile birçok insanımıza iş imkanı sağlayacağız. Ayrıca çiftçileri-mize, fidancılık, çiçekçilik, hayvancılık ve zeytincilik konusunda da destek olacak projelerimiz var. Atılacak çok adımımız, gidilecek çok yolumuz var. Siz, seçimde bir belediye başkanına değil, şehrin geleceğine, yollarına ve aydınlık yüzüne destek verdiniz. Bu destek hiçbir şekilde sonuçsuz kalmayacak. Sorunları tek tek ve birlikte çözeceğiz.
Bugün burada bizi onurlan-dıran, başta Milletvekillerimiz, her iki Partideki yöneticilerimiz ve bütün kademedeki arkadaşla-rım olmak üzere, tüm dostları-mıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun, çok teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ