Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Savaş, TGRT’ye konuştu:

Savaş, TGRT’ye konuştu:
  • 25.01.2020
  • 815 kez okundu

Expo, Hatay’a Katkı Sağlayacak…

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, dün İstanbul’da, TGRT TV’de canlı yayına çıktı ve EXPO’nun ilimize çok büyük katkılar sağlayacağına vurgu yaptı.
Dün ispanya dönüşü İstanbul’a geçen Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, TGRT’de yaptığı açıklamasında, Hatay’ın yeni bir göç dalgasını kaldırmaya gücünün yetmeyebileceğini de kaydederek, şunları söyledi:
“Suriye’den gelebilecek yeni bir göç dalgası, Hatay’ı olumsuz etkileyecektir. Şu anda şehrimizde 500 binden fazla Suriyeli yaşıyor. Savaşın başladığı günden bu yana psikolojik, sosyolojik ve ekonomik olarak çok yorulduk. Yeni bir göç dalgası ile gelebilecek bir kişiyi bile kaldıramayız. Bu vatandaşlara, sınırın dışında yardım edebiliriz. Devletimiz, bunu başarabilecek kadar güçlü.”
TGRT’deki canlı yayın programında, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı tesisler ve hayata geçirdiği projeler hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Altyapı, bizim en öncelikli çalışmamız. 2014 yılından bugüne kadar, 9 ilçemizde arıtma tesisi yaptık. Bu sene içinde, Antakya ve Defne ilçelerimizdeki altyapı sorunlarının yüzde 90’ını bitirmeye çalışacağız. Altyapı yatırımı demek, sağlık demek. Bu da, sağlıklı gençliğin gelişmesi ve ülkemize katkı sağlamak demek” dedi.
Başkan Savaş, 2021 yılında Hatay’da gerçekleşecek EXPO hakkında da düşüncelerini paylaştı. EXPO çalışmalarında yapılanmaya başladıklarını ifade eden Lütfü Savaş, “Yapılanma çalışmaları, İskenderun bölgesindeki alanda 7, Antakya bölgesindeki alanda 9 ayda tamamlanacak. Organizasyon şemamız hazır. Toplamda 325 dönümlük iki alanda şehrimize kalıcı eser kazandıracağız. EXPO şehrimizin turizm, ticaret, kültür ve eğitimine önemli katkılar sağlayacak” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ