Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Savaş: Ulaşımda güvenlik ve esnafımızın kazanması, önceliğimiz…

Savaş: Ulaşımda güvenlik ve esnafımızın kazanması, önceliğimiz…
  • 23.08.2019
  • 446 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şehir içi yolcu taşımacılığında zaman zaman yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamasında, amaçlarının, yolcu güvenliği ile esnafın para kazanması olduğunu belirtti.
BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın bu konudaki açıklaması şöyle:
“İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte, 3 yıla yakın süredir Ulaşım Master Planı yaptık. En sorunlu bölge Harbiye’ydi ve oradan başladık. 372 tane minibüs vardı, bunu 59’a çektik. Her 6-7 kişiyi bir minibüse veya otobüse ortak ettik. 280 kişi ortak oldu, ’28 kişi olmayız’ dedi. Olmayana da şu şartı sunduk… 7 kişi 1 otobüse ortak olduysa ve 7 kişiye karşı sen 1 minibüse sahipsen, 7’ye 1 oranında kalkış yapacaksın. Bu arkadaşlarımızı 1 yıl buna ikna edemedik. Hal böyle olunca, bu 28 kişiye farklı bir güzergâh, geri kalan 280 kişiye başka güzergâh verdik. Rant varsa, herkes için eşit bir şekilde var.
Kentsel dönüşümde, Büyükşehir olarak istersem 50 veya 100 otobüs alabilirim, ama almıyorum. Bu meselede, ‘bunları rehabilite edelim, birleştirelim daha efektif bir trafik olsun ve esnaf kazansın’ istiyorum. Derdimiz para kazanmak değil. Derdimiz, iş yükünü ve amortisman giderlerini azaltmak, daha güvenli bir yolculuk sağlamak, hava kirliliğini ile trafik yükünü azaltmak. Bunu sadece biz yapmıyoruz. Modern tüm ülkeler ve Türkiye’deki bütün büyükşehirler yapıyor.
Şimdi Antakya’yı da birleştiriyoruz, sonra Arsuz ve İskenderun’a geçeceğiz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ