Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Savaş, Y ve Z Kuşağı Gençlerle…

Savaş, Y ve Z Kuşağı Gençlerle…
  • 22.02.2021
  • 462 kez okundu

Mesaj: “Biz birbirimizi anlıyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta sonunda, Y ve Z kuşağı adıyla bilinen Payaslı gençler ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarete, CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu da katıldı.
Payaslı Y ve Z kuşağı gençlerin projelerini ve fikirlerini dinleyen Başkan Savaş, her zaman gençlerin fikirlerine önem verdiklerini belirtti. Hatay’da yaşayan insanların birlik ve beraberlik içinde, uyumlu bir şekilde yaşadığını ve hiçbir siyasi parti gözetmeksizin, eşit hizmet gayesi ile hareket ettiklerini ifade eden Savaş, Payaslı gençlerin gerçekleştireceği projeleri desteklediğini vurguladı.
-BİRBİRİMİZİ ANLIYORUZ-
Gençler ile bir araya gelmekten her zaman mutlu olduğunu dile getiren Başkan Savaş, görüşmeyi şöyle değerlendirdi:
“Payas’tan gelen, çoğunluğu Z kuşağı gençlerimizle buluşup sohbet ettik. Aramızda dil ve hassasiyet konusunda bir sıkıntımız yok. Gençlerimizle, ülke ve şehir meselelerini konuştuk. Hiçbir konuda farklı düşünmüyoruz. Biz, gençleri anlıyoruz. Onların da bugünkü konuşmalardan sonra, daha yukarıdaki kuşakları rahat bir şekilde anlayacaklarını gördük. Bu nedenle, kuşak çatışmasında ülkemizin bir fayda görmeyeceğini biliyoruz. Kuşakların kendi arasındaki sinerjiden, fikir alışverişi ve yardımlaşma duygusundan ülkemizin, şehrimizin ve insanlarımızın kazançlı çıkacağını gördük. Biz, kadınlarımızla, gençlerimizle, bizim ve bizden büyüklerimizle birlikte güçlüyüz. Birlikte olursak, her şeyi başarırız. Ayrı ayrı durursak, birçok şeyimizi kaybetmekle kalmaz, gelecek nesillerimizi de kaybederiz. Tüm kuşaklar, ülkemizin ve şehrimizin insanlığa faydası için bir ve bütün olmak zorundayız.”
Hatay BŞB’den yapılan açıklamada, gençlerin de konuşmalarında, Hatay’da gerçekleştiren çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, Başkan Savaş’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettikleri belirtildi. Keyifli geçen sohbetin ardından Başkan Savaş, gençlere, isimlerinin yazıldığı Hatayspor formalarını hediye etti.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ