Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Savaş’a, gaziler onursal üyeliği

Savaş’a, gaziler onursal üyeliği
  • 05.03.2017
  • 1.320 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ziyareti sırasında, Derneğin Onursal Üyelik Belgesi ile Gaziler adına Kore, Kıbrıs ve Türk Bayrakları takdim edildi. SAVAŞ, bayrakları öperek alnına götürdü.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, SAVAŞ’ın ziyaretinden ötürü memnuniyeti dile getirerek, “Güzel insan, donanımlı bilim adamı olan başkanımız, tarihin beşiği olan Hatay ve Antakyamızın şemasını değiştirmiş, bu şehirde ikamet edenler olarak yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı onu takdir ediyoruz. Çalışmalarının merkezi olarak, halkın huzurunu düşünerek insan odaklı hareket etmesinden dolayı başkanımızı yüreğimizle destekliyor ve her zaman yanımızda olmasından dolayı ona sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Başkan Savaş da, “Gazi sıfatı taşıyan bu hediyelere layık görülmekten dolayı onurluyum. Siz kıymetli Gazilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetisiniz. Ülkemiz için savaşan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle gazilerimizi de saygıyla anıyorum. Sizler olmasaydınız, şerefli Türk Bayrağımızı taşıyamazdık. Bayrağı olmayan hiçbir millette ne devlet olabilir ne de barınacak bir yer bulabilir. Allah, hiç birimizi yeniden devlet kurmak ve İstiklal Marşı yazmak zorunda bırakmasın. Türk Bayrağı bizim namusumuzdur ve özgürlüğümüzün simgesidir” dedi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ