Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

‘İskenderun’un geleceği Dubai, Singapur gibi olabilir… ‘

‘İskenderun’un geleceği Dubai, Singapur gibi olabilir… ‘
  • 26.08.2019
  • 708 kez okundu

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun’un sahip olduğu geniş liman sahası ve Akdeniz’in kuzeydoğusunda önemli bir stratejik noktada bulunması itibariyle, Dubai ve Singapur gibi dünyanın en büyük transit aktarma üslerinden biri olabileceğini savundu. BŞB Başkanı Savaş’ın, İskenderun’un stratejik konumu ve Hatay’ın serbest bölge kapsamına alınmasını içeren iki farklı mesajı şöyle:
“Hatay; demir-çelik, çimento, tarım ve filtre gibi birçok sektör-de dünyayla rekabet edebilecek durumda olan, gelişime açık bir şehirdir. Serbest bölgenin kurulmasıyla birlikte; teknoloji, dış yatırımcı, istihdam ve rekabet ortamı sağlanacak.
Hatay’ımız, serbest bölge statüsüne kavuşturulmalı ve 5. Teşvik Bölgesi’ne alınmalıdır. Bu noktada Sayın Valimizden ve tüm Milletvekillerimizden, Parti ayırt etmeksizin destek talep edeceğiz. Hatay, ekonomik anlamda potansiyeli yüksek olan, ancak elindeki imkanları verimli kullanma noktasında organize olamayan, zenginlikleri bol bir şehir. Serbest bölge ile ekonomimizde belirgin bir canlanma ve kademeli bir büyüme gerçekleşecektir.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, mesajında özetle, Hatay’da serbest bölge ilanı ile birlikte ekonomi, ihracat ve istihdamın güçleneceğini de belirtti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ