Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Savaş’ın 15 Temmuz Mesajı

Savaş’ın 15 Temmuz Mesajı
  • 15.07.2017
  • 1.103 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajında, demokrasinin önemine vurgu yapan ve bu değerin Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez parçası olduğunu belirten Başkan Savaş şöyle devam etti:
“15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden iç ve dış mihraklar milletimizin duyarlılığı sayesinde emellerine ulaşamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak yaşamını sürdüreceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tarihin her sahnesinde dayanışma içinde omuz omuza mücadele eden Türk halkı demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmaya devam edecek ve bu değerleri yüceltmeyi sürdürecektir. Devletine, vatanına ve milletine sıkı sıkıya bağlı olan Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını kendine rehber etmekten geri durmayacak ve ay yıldızlı bayrağımızın cennet vatanımızda dalgalanması için üstüne düşen her sorumluluğu yerine getirecektir.
Ülkemizin kalkınması ve ilerlemesine engel olacak tüm girişimlere, millet olarak her zaman tek vücut olarak cevap vereceğimiz ve tarihinde görüldüğü gibi bu cennet vatan uğruna gözümüzü kırpmadan mücadele edeceğimiz bilinmelidir. Milli birlik ve beraberliğimize her zaman olduğu gibi sahip çıkacağımız gibi demokrasinin vazgeçilmemiz olduğunu bir kez daha vurguluyor, vatan uğruna ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ