Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Savaş’tan “Zeytin Dalı”

Savaş’tan “Zeytin Dalı”
  • 11.05.2017
  • 2.685 kez okundu

Kucaklaşmadan Yanayım…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, zaman zaman yerel siyasette yaşadığı tartışmalar ve zaman zaman da genel siyasette liderlerin ülke genelinde yaşattığı gergin siyaset üslubu ile ilgili görüşlerini açıklarken, “Ben, Türk toplumunun gelecek günler adına kucaklaşmasından yanayım” açıklaması yaptı.
Geride kalan 16 Nisan referandumunda kazananın olmadığını savunan BŞB Başkanı Lütfü Savaş, genel ve yerel siyasetle ilgili şunları savundu:
“Ben, genel siyasetin yumuşamasından yanayım. Şuan anayasa konusunda hiç kimse kazanmış değil. Türkiye kaybetmiş durumda. Bir tarafta yüzde elli mutlu, bir tarafta yüzde elli mutsuz gibi duran bir topluluk var. Bizim birleşmeye ihtiyacımız var. İki kolumuzu açarak karşılıklı bir şekilde sarılmamız lazım. Ben, Türk toplumunun gelecek günler adına kucaklaşmasından yanayım. Öbür türlü halkımız zarar görüyor. Bu, şuan dışarıdan bizi sevmeyenler için biçilmiş bir tablo. Seven dostlarımız bu duruma üzülüyor. Ama bu sıkıntıyı çeken de Türk halkı… Kavga ederek hiçbir şeyi çözemeyiz. Kavgasız yarınlar temenni ediyorum.
Hem siyasetin hem de bizlerin zarar görmemesi için, 8 yıldır, özellikle de son 3 yıldır kavgasız bir sürecin yaşanması için çaba sarf ediyorum. Esas olarak da Hatay halkının zarar görmemesini istiyorum. Zaman zaman insanlar sesimi çıkarmadığımı söylüyorlar. Fakat çok bilen çok konuşmaz ve sorumluluk taşıyan ise hiç konuşmaz. Çünkü negatif konuştuğu zaman ancak şer üretebilirsiniz. Biz, pozitif konuşmaya ve toplumu birleştirmeye geldik. Aynı zamanda, toplumumuzun bütün hizmetlerini gücümüz nispetinde yapmaya geldik. Tabi ki ilk başladığımız zaman huzur ve hizmet demiştik. Şimdi ise üçüncü bir sıkıntımız var. Suriye meselesinden sonra gittikçe derinleşen bir sıkıntı. Ekonomik kavgalar ve bu ekonomik kaygılar içerisinde turizm, tarım, teknoloji ve ulaşım ile konusunda gerilemiş durumdayız. Artık eski konsept ve eski belediyecilik anlayışı yok.
Belediyenin, üniversiteden tarıma her konuda hemşehrilerinin yanında olması lazım. Bizde bu çaba ve vizyon var. Ama her şeye rağmen, ülkemizin ve şehrimizin güçlü dinamiklerinin olduğunu, birlik ve beraberlik çerçevesinde bütün bu sorunların üstesinden geleceğini düşünüyorum. Yeter ki elimizi, kalbimizi ve mantığımızı eşgüdümlü olarak kullanalım.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ