Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Şaydak: Yüzme Havuzunda çalışma saati istiyor

Şaydak: Yüzme Havuzunda  çalışma saati istiyor
  • 19.06.2019
  • 271 kez okundu

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü Antrenörü Milli Antrenör Murat Şaydak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Antakya ve İskenderun yüzme havuzlarında farklı uygulamalar olduğunu öne sürdü.
Murat Şaydak, Antakya yüzme havuzundan yararlandırılmadıklarını öne sürdüğü açıklamasında, şöyle devam etti:
“Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü olarak, 2007 yılından bu yana faaliyetteyiz. Hatay genelinde, Akdeniz bölgesinde ve Türkiye’de aldığımız başarılar ortadayken, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ona bağlı Antakya havuzu yönetiminin bize takındığı tavırları hayretle izlemekteyiz. Saliselerle, Türkiye’nin en iyi beşinci yüzücüsü bizdeyken, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü ve yöneticileri, kulübümüzün ekmeğiyle oynamaktadır.
Kulübümüz, geçimini, altyapı ve acemi eğitimi vererek sağlıyor. Müsabakalara bile girerken, kulüp, masrafları kendi cebinden karşılamaktadır. Yapılan bu kısıtlamaları ve kural dışı uygulamaları kabul etmiyoruz. Bu sıkıntılardan dolayı, Antakya Yüzme Kulübü yok denecek kadar az kalmıştır.
Yüzme saatimiz dışında, havuz içindeki boş alanlarda ısınma hareketleri yapmamız engelleniyor. Sporcularımızdan, havuz kullanma aidatı ve kulvar ücreti isteniyor. Kulüp antrenman saatinde, boyu 50, eni 25 metre olan olimpik yüzme havuzunda sadece 2 metrelik bir kulvar alanında çalışma yaptırıyorlar. Boş alanları, başka kulüp olmamasına rağmen yasaklıyorlar. Kulüp antrenman saati bitmeden, sporcularımız sudan çıkmadan, havuza kimyasal ilaç atılıp, kabaca havuzu terk etmemiz isteniyor. Bu, kurallara aykırı uygulamaya bir an önce son verilmesini bekliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ