Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Seçim senaryoları…

Seçim senaryoları…
  • 25.12.2018
  • 864 kez okundu

Seçime özel krizler…

‘Yastık altında bekletilen kriz senaryolarının seçim sürecinde gündeme alındığı’ tespitini yapan Dr. Necmettin Çalışkan, yaklaşan Mart Seçimlerine ilişkin çarpıcı tespitler paylaştı.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi, Hatay siyasetinin önde gelen isimlerinden Dr. Necmettin Çalışkan, seçim sürecine giren ülke tablosunda yaşananları oldukça çarpıcı bir dille özetledi ve yastık altındaki krizlerin tam da bu amaçla piyasaya sürüldüğünü söyledi.
Buna dair değerlendirme yazısında, “Nedense her seçim, tarihin bir yerlerinin önemli kavşağı oluyor. Sanki seçim değil ölüm kalım mücadelesi, İstikbal harbi yapılacak. O kadar ileri gidiliyor ki, seçimin kazanılmaması durumunda bin yıllık devlet geleneğimizin yok olacağına kadar her türlü tehlike (!) dile getiriliyor” diyen Çalışkan, uygulanan stratejilerin özetini ise, “Pek çok ilde tabanın fikirlerine tamamen zıt isimlerin belediye başkan adayı gösterilmesi boşuna değil! Nasılsa bizimkiler çantada keklik, bari rakip partiyi destekleyen seçmenden de oy gelsin kaygısı öne çıkıyor” şeklinde verdi.
SEÇİM UĞRUNA!-
“Seçimi kazanmak için mubah olan değilse de, mümkün olan her şey piyasaya sürülüyor” diyen Çalışkan, şöyle devam etti:
“Sarı yeleklilerin ülkemizi işgal edeceği söyleniyor, çok kan döküleceği pompalanıyor. Gezi eylemlerinin yeniden canlanacağı söylenerek, senaryolar yazılıyor. Muhalefet liderlerine sokakların dar edileceği ikazı yapılıyor. Portakallar, mandalinalar sokağa dökülüyor, tehditler almış başını gidiyor. Kendileri hadlerini bilmezlerse, enselerinin patlatılacağı vurgulanıyor. Ülke, maalesef, partinin… hatta bir zümrenin kaderiyle aynileştirilerek geriliyor. Maalesef değerlerimiz de kullanılabilir argüman olduğu için, süreçten nasibini alıyor. Milli ve dini kavramlar harcanmaktan geri kalmıyor. Danıştay bağlantılı başörtüsü sorunu sebepsiz yere tekrar gündeme getirilmedi!”
-SURİYE BAŞLIĞI-
“Ne hikmetse her seçim öncesi yine Suriye’ye bir operasyon daha yapılıyor” diyen Dr. Necmettin Çalışkan’ın Mart 2019 seçimlerine eklediği diğer sorular ise şöyle:
“Nedense bu operasyonlar seçim öncesine denk getiriliyor. Evet, tehdit varsa yapılsın, ama bugüne kadar neden yapılmadı ve operasyon neden seçim öncesi yapılıyor? Ayrıca operasyon yapacak kişi bunu günler önceden ilan eder mi? Nerde kaldı bir ‘gece ansızın’ ifadesinin manası? Ve bu operasyonlar yapılırken deniliyor ki, hedefimiz ABD askerleri değil, terör unsurlarıdır. Ülkemiz için büyük bir tehdit unsuru olan YPG’ye yüzlerce TIR silah yardımı yapan kimdir? ABD terörden sayılmıyorsa, barış elçisi mi kabul ediliyor? Varsa yoksa ‘seçimi kazanalım’, gerisi angarya mı acaba?” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ