Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Şehir Ödülleri Türkiye Yarışmasında

Şehir Ödülleri Türkiye Yarışmasında
  • 26.02.2021
  • 376 kez okundu

Hatay’a 4 ödül

Yaşayan Şehirler Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, “Şehir Ödülleri Türkiye” proje yarışmasında, ilimiz Hatay 4 ödül aldı. Ödül töreni, Ardahan Valiliği’nin ev sahipliğinde; Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ardahan Üniversitesi, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesi’nin destekleriyle, 22-24 Şubat tarihleri arasında Ardahan’da yapıldı.
3 KATEGORİ
Şehir paydaşlarının 2020 yılında hayata aldığı proje ve uygulamaların; akademisyen, bürokrat, sanatçı ve gazetecilerden oluşan 25 kişilik bağımsız jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi sonucu belirlenen ödüller, bu sene üç farklı kategoride sahiplerine takdim edildi.
GASTRONOMİ ŞEHRİ
Şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacıyla düzenlenen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020” Yarışması’nda; kısa adı DOĞAKA olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen, “UNESCO Gastronomi Şehri Hatay” tanıtım faaliyetleri ve projelerini kapsayan başvuru sonucunda, DOĞAKA, “Yılın Gastronomi Şehri” Ödülü’ne layık görüldü.
Hatay, DOĞAKA yanı sıra, farklı alanda 4 ödüle daha layık görüldü. DOĞAKA başvurusu neticesinde, bölgemiz farklı temalarda toplam 4 ödül kazanırken, ödül töreninde Ajansı temsilen DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız, Hatay Turizm Derneği Başkanı Hakan Boyacı ve DOĞAKA Program Yönetimi Birim Başkanı Oğuz Alibekiroğlu yer aldı, ödülleri bölgemize kazandırdı.
Özetlemek gerekirse, “Şehir Ödülleri Türkiye” kapsamında Ardahan’da düzenlenen ödül töreninde, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı başvurusu ile Hatay Gastronomi Şehri Ödülü, Yılın ilçesi Samandağ ödülü, Sosyal altyapı alanında Arsuz ilçemize verilen ödül ile Vakıflı Mahallemize (köyümüze) Yılın Köyü ödülü, Hatay adına teslim alındı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ