Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

‘Şehit’ isimleri veriyoruz!

‘Şehit’ isimleri  veriyoruz!
  • 06.08.2019
  • 321 kez okundu

Bakımlarını ise unutuyoruz!

Antakya’nın birçok yerinde, ismi ‘şehit’ düşenlerin maneviyatında yükseltilen çok sayıda park bulunuyor. Sadece bu bile, o parkın bakımı ve temizliği için yeter şart gibi görülse de, tablo, aksini anlatıyor!

Antakya TOKİ Cami yanındaki Şehit Metin Sürer Parkı’na dair ‘bakımsız’ ve ‘kirli’ şikâyetleri eksilmezken, belediyeye bağlı temizlik çalışanlarının eskisi kadar parka özen göstermediğinin altı çiziliyor. Parkın hemen yanı başında, kaldırım üzerinde kurulan bir prefabrik ‘büfe’nin parkı kafe gibi kullanmasından şikayet eden bir vatandaş, şunları söylüyor:
“7 sene Almanya’da yaşadım. Şurada istediğim tek şey, insan gibi hayatıma devam edebilmek! Evimin önünde bu park ise tek yeşil alanım. Ama hep kirli, hep bakımsız, ki ne çiçek var ne de olana özen! Ama bir belediyenin kocaman ‘yeşil Antakya’ sloganlı tabelası burada dimdik duruyor. Tamam da, o tabelanın gerçekliğinde bir şey var mı? Yok! O zaman bana faydası ne? Boşuna Avrupa hayalinde değil herkes! İnsan olana da, çevre denene de acayip bir saygı var. Şehir peyzajı, belediyelerin en büyük sınavıdır mesela. Ama bizde, yapmasa da oluyor demek!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ